Tygodnik DB2010

Ruch na drogach

Wraz z końcem zimy wznowione zostały prace drogowe na wałbrzyskich ulicach. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami między innymi na ulicach: Strzegomskiej, Kościelnej i Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

 

W związku z prowadzoną przebudową ulicy Kościelnej i Straży Pożarnej w Wałbrzychu nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Do 29 maja obie ulice będą nieprzejezdne. Roboty będą trwały do czerwca 2015 r. na odcinku o długości 280 metrów. Drogowcy wykonają roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, budowę konstrukcji nawierzchni jezdni ulic, budowę chodników, budowę parkingów, przebudowę istniejącego odcinka i budowa nowego odcinka kanalizacji deszczowej wraz z przebudową istniejących i budową nowych przykanalików, budowę oświetlenia ulicznego, przebudowę istniejącej sieci infrastruktury technicznej w związku z kolizjami z projektowaną konstrukcją nawierzchni jezdni, budowę schodów terenowych, przebudowę istniejących zjazdów oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Wykonawcą robót jest firma Budosprzęt z Wałbrzycha. A wartość podpisanej umowy wynosi1 657 626,24 zł brutto.

Drogowcy powrócili także na remontowaną od kilku miesięcy ulicę Strzegomską. Kierowcy w kilku miejscach muszą liczyć się ze zwężeniami i ruchem wahadłowym, przez co w godzinach szczytu mogą się tam tworzyć zatory i korki. Ale mamy także dobre informacje dla rowerzystów, ponieważ wzdłuż jezdni dla samochodów powstanie ścieżka dla jednośladów. Prace na ulicy Strzegomskiej mają zakończyć się w czerwcu tego roku.

Niestety, na remont zdewastowanej jezdni nie mogą doczekać się mieszkańcy oraz klienci Stacji Demontażu Pojazdów Darwód na ulicy Sztygarskiej w Wałbrzychu. Przedstawiciele Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu – mimo obietnic – nie poinformowali naszej redakcji o planowanych działaniach na ul. Sztygarskiej.

(RED)

 SONY DSC

 

 

 

 

 

 

Zdewastowana ul. Sztygarska w Wałbrzychu wciąż czeka na interwencję zarządcy.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej