Tygodnik DB2010

Piastowskie zapłaci więcej

Mieszkańcy Świebodzic nie będą w tym roku płacili więcej za dostarczaną wodę. Wyjątkiem są mieszkańcy osiedla Piastowskiego.

 woda

– Stawki za wodę pozostają bez zmian – informuje Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. – Dotychczas obowiązujące stawki za dostarczenie wody dla wszystkich odbiorców w gminie Świebodzice, pozostają niezmienione. Odbiorcy, obsługiwani przez świebodzicki Zakład Wodociągów i Kanalizacji, będą nadal płacić na tym samym poziomie zarówno za dostarczaną wodę, jak i odbiór ścieków.

Okazuje się, że jednak nie wszystkich mieszkańców Świebodzic dotyczy ta dobra wiadomość…

– Odbiorcy obsługiwani przez Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji, od stycznia płacą nowe stawki, ponieważ WZWiK podniósł opłatę za odbiór ścieków – wzrost wynosi około 8 %. W Świebodzicach dotyczy to mieszkańców największego osiedla czyli Osiedla Piastowskiego – wyjaśnia Agnieszka Bielawska.

Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji, do którego  należą m.in.: Wałbrzych, wszystkie gminy powiatu wałbrzyskiego (za wyjątkiem Mieroszowa) i Świebodzice, podniósł taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Od 1 stycznia 2015 roku opłaty wynoszą: stawka za 1 m3 wody wynosi– 5,48 zł brutto; stawka za 1 m3 ścieków wynosi – 8,66 zł brutto, stawka za przyłączenie do urządzeń wodociągowych- 119,62 zł brutto, stawka za przyłączenie do urządzeń kanalizacyjnych – 110,42 zł brutto.

(RED)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej