Tygodnik DB2010

Policjanci świętowali

W Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 99 rocznicy powołania Policji Państwowej. Tegoroczne obchody swoim patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Uroczystość poprzedzona była mszą świętą w intencji funkcjonariuszy policji, która odprawiona została w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu.

 

– 13 lipca 2018 roku w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczęła uroczysta zbiórka z okazji 99 rocznicy powołania Policji Państwowej. W tym dniu miło było nam powitać Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusza Wesołowskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Adam Bałabuch, Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, Zastępca Prezydenta Miasta Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk oraz przedstawiciele władz samorządowych gmin powiatu wałbrzyskiego. Na uroczystość przybyli licznie przedstawiciele służb mundurowych, związkowcy oraz nasze rodziny. Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu i wprowadzenia sztandaru. Przybyłych gości przywitał pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztof Lewandowski, który w swojej wypowiedzi podziękował wszystkim policjantom i pracownikom za codzienny trud, sumienne wykonywanie obowiązków i zaangażowanie w powierzone zadania. Zapewnił, że wałbrzyska policja dokłada wszelkich starań, by mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. Podziękowania skierował również do rodzin policjantów i pracowników policji, za cierpliwość i zrozumienie uciążliwości dnia codziennego, wynikających ze służby, czy pracy ich bliskich w policji – relacjonuje nadkom. Magdalena Korościk z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

W dalszej części uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski oraz pełniący obowiązki Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztof Lewandowski wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku na wyższe stopnie służbowe awansowało 132 funkcjonariuszy wałbrzyskiego garnizonu, w tym: 6 oficerów, 52 aspirantów i 61 sierżantów oraz 13 posterunkowych.

Z okazji Święta Policji kom. Krzysztof Lewandowski wyróżnił sześciu pracowników cywilnych wałbrzyskiej jednostki, wręczając im listy gratulacyjne. Listami Gratulacyjnymi oraz drobnymi upominkami zostali również wyróżnieni najlepsi uczniowie kształcący w IV Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu w klasie o profilu policyjnym. Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński i Zastępca Prezydenta Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk złożyli wszystkim policjantom najszczersze życzenia oraz podziękowali za wysiłek włożony w to, aby mieszkańcy Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego czuli się bezpiecznie. Do podziękowań tych przyłączyli się także ksiądz biskup Adam Bałabuch oraz pozostali goście.

– Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski w czasie swojego wystąpienia podziękował za trud włożony w codzienną, ciężką służbę i podkreślił, że wałbrzyska jednostka jest jedną z najlepszych komend województwa dolnośląskiego. Uroczystość zakończono złożeniem przez dowódcę uroczystości podinsp. Arkadiusza Wojnowskiego meldunku oraz odprowadzeniem sztandaru Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu – dodaje nadkom. Magdalena Korościk.

(RED)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej