Tygodnik DB2010

Pół miliona zł dla powiatu

 

Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego udało się pozyskać kolejną promesę na dofinansowanie inwestycji dla Powiatu Wałbrzyskiego. Tym razem jest to kwota 535 800 zł, która zostanie przeznaczona ma przebudowę mostu w Zagórzu Śląskim.

 

– Przed tygodniem zapowiadałem na tych łamach, że będziemy kontynuować inwestycje drogowe w powiecie tak, by w tym roku przekroczyć łącznie 100 km wyremontowanych dróg w ciągu kadencji. I – jak widać – nie zwalniamy tempa tak w remontach, jak i w pozyskiwaniu na nie pieniędzy ze źródeł zewnętrznych – mówi Jacek Cichura, starosta wałbrzyski.

Od kilku tygodni trwa przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2876 D w Zagórzu Śląskim w gminie Walim.

– Zakres zaplanowanych robót budowlanych wymagał całkowitego zamknięcia ruchu kołowego na remontowanym moście. Obiekt ten będzie wyłączony do czasu wykonania niezbędnej przebudowy płyty pomostowej, ale ruch pieszych odbywa się przez obiekt wytyczonymi trasami. Zakończenie wszystkich robót zaplanowane zostało na 31 sierpnia 2018 r. Przepraszamy za wynikające z tego tytułu utrudnienia i uciążliwości – podkreśla wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

Przypominamy, że na czas wyłączenia mostu w Zagórzu Śląskim z ruchu kołowego, wyznaczone zostały następujące objazdy:

kierunek Jugowice – Świdnica: na odcinku drogi Jugowice – Zagórze Śląskie przy Caritasie objazd poprowadzony będzie ul. Wodną i dalej drogą powiatową nr 3371 D wokół jeziora Bystrzyckiego do miejscowości Lubachów, gdzie kierowcy włączą się na właściwy szlak drogowy do Świdnicy. UWAGA: na drodze 3371 D wokół jeziora na całym odcinku od Caritasu do mostu w Lubachowie obowiązuje ruch jednokierunkowy.

kierunek Świdnica – Zagórze Śląskie: objazd rozpocznie się przed Hotelem „Borys” skrętem w prawo w drogę powiatową nr 3358 D do Niedźwiedzicy i dalej do Podlesia na drogę 3360 D Olszyniec – Wałbrzych, następnie z Olszyńca do Jugowic drogą wojewódzką nr 383. W Jugowicach należy wjechać w ul. Główną (droga 2876 D) i dojechać do Caritasu w Zagórzu Śląskim. Jest to objazd dla kierunków na Michałkową i Glinno.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

 most zagorze

Nie ma już przejazdu przez remontowany most w Zagórzu Śląskim.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej