Tygodnik DB2010

Realizują swoje pomysły

18 czerwca odbyło się przekazanie grantów oraz sprzętu autorom 3 zwycięskich projektów budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2018.

 

Pierwsze uroczyste przekazanie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. W trakcie konkursu artystycznego „Młode Talenty” wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski przekazał na ręce dyrektor SP nr 2 Anety Musik komputery, stoliki i ławki, zakupione w ramach projektu ”Poczekalnia multimedialna Infoludek” o wartości 23 190 zł. Jest to już drugi projekt Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego.

Z Głuszycy wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski udał się do siedziby Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, gdzie przekazał sprzęt oraz projekty kolejnym dwóm laureatom: autorom projektu „Aktywna Jedlina… dla każdego coś dobrego” oraz projektu „Cykl spacerów szczawieńskich” w Szczawnie – Zdroju. W ramach projektu realizowanego w gminie Jedlina – Zdrój zakupiono 2 nagrzewnice oraz głośnik dla Klubu Sportowego Petanque i kamerę sportową wraz ze statywem dla Klubu Sportowego Zdrój. Dodatkowo, w ramach projektu zaplanowano szereg wydarzeń: zorganizowanie podsumowania sezonu biegowego w Jedlinie-Zdroju, turniej szachowy, grę terenową „Bajkowy Korczak” oraz cykl warsztatów prezentujących różne aspekty ćwiczeń ogólnorozwojowych w ramach jogi akademickiej. Wartość projektu to 13 030 zł.

Z kolei projekt „Cykl spacerów szczawieńskich” o wartości 11 440 zł realizowany będzie w Szczawnie-Zdroju i polegać ma na zorganizowania cyklu spacerów historycznych prowadzonych przez przewodnika turystycznego, opracowaniu i wydrukowaniu retro przewodnika dotyczącego historii pensjonatów i gospód szczawieńskich, a także przygotowaniu koncertu piosenek o tematyce miłosnej.

– Dziękuje wszystkim laureatom za zaangażowanie i przygotowanie tak pomysłowych projektów. Cieszę się bardzo, że mogę przekazać na Państwa ręce sprzęt do ich realizacji. Dzięki temu dzieci w szkole w Głuszycy mogą korzystać z nowej pracowni komputerowej, a mieszkańcy Jedliny – Zdroju oraz Szczawna – Zdroju uczestniczyć w zajęciach sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Ideą wprowadzenia budżetu partycypacyjnego było zaangażowanie lokalnej społeczności poprzez umożliwienie mieszkańcom bezpośredniego wpływu na to, co jest realizowane w ich najbliższym otoczeniu. Tegoroczna edycja jest potwierdzeniem słuszności tego kierunku – powiedział wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu Krzysztof Kwiatkowski i Aneta Musik.

Wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski i dyrektor SP nr 2 w Głuszycy Aneta Musik.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej