https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ekologiczna sobota

Sobota, 16 czerwca, w wałbrzyskim parku im. Sobieskiego upłynęła pod znakiem ekologii i dobrej zabawy. Zielone serce miasta, jakim jest park, tętniło życiem. Atmosfera festynu była szansą na edukację.
 
– Ekologia, ruch, sport, zdrowy tryb życia idą w parze, dlatego zaczęliśmy IV Ekologiczny Piknik Rodzinny od rozgrzewki z FitnessWorld, w której najchętniej uczestniczyli najmłodsi. Chwilę później przyszła pora na pierwsze konkursy: tworzenie kreacji z pozornych odpadów (połączone z pokazem mody), konkurs wokalny – temat przewodni piosenka ekologiczna, budowanie ekopojazdów itp. Były też quizy dotyczące zdrowego żywienia, ekologicznych/racjonalnych zakupów, segregowania odpadów. Sprawdzaliśmy również kondycję fizyczną uczestników w konkurencjach sportowych oraz w zielonym biegu na czas – relacjonuje Aldona Ziółkowska – Bielewicz, organizatorka pikniku.
Główny konkurs, w którym nagrodą był rower, składał się z dwóch etapów. W pierwszym, uczestnicy zdobywali pieczątki na stoiskach partnerów: Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Tsusho Europe, Toyota Nowakowski, POLST, PSB Pagaz, Viessmann – 1 InLand, Decathlon, FitnessWorld oraz w ekologicznym i edukacyjnym autobusie. Następnie prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz Grzegorz Górski – kierownik ds. Korporacyjnych Toyota Motor Manufacturing Poland wylosowali trzy osoby spośród wszystkich zgłoszeń. Na nie czekał quizy, z jak się okazało, trudnymi pytaniami. Zwyciężczynie – mama z córką – wygrały główną nagrodę.
– Jeszcze przed wręczeniem nagrody prezydent Roman Szełemej zauważył, że hasło „Zielone Miasto Wałbrzych” to nie tylko odwołanie do położenia, do miejskiej zieleni, której – nota bene – niejedno miasto mogłoby pozazdrościć. To przede wszystkim dążenie, aby Wałbrzych był miastem ekologicznym z czystym powietrzem, chroniącym środowisko naturalne. Grzegorz Górski dodał, że fabryka TMMP wpisuje się w cele Wałbrzycha, ponieważ jednym z założeń jat, aby po 2050 roku nie emitowała CO2, a zatem była w pełni ekologiczną. Gwiazdą pikniku była charyzmatyczna grupa bębniarzy z Poznania, czyli Drum Work. Najpierw posłuchaliśmy energetycznych rytmów, a później sami mogliśmy spróbować swoich sił w czasie warsztatów bębniarskich. A na zakończenie był koncert coverów z serii „znane i lubiane” w wykonaniu Natalii Kłapińskiej oraz Karoliny Zakrzewskiej. Przez cały czas trwania pikniku mogliśmy brać udział w wielu rozmaitych warsztatach, m.in.: tworzenia zabawek z pozornych odpadów, kulinarnych, tworzenia drobnych i praktycznych prezentów czy kosmetycznych – wykonywaliśmy ekologiczne i musujące kule do kąpieli. Następna edycja, już piąta, Ekologicznego Pikniku Rodzinnego za rok. Ponownie zapraszamy do Parku Sobieskiego w Wałbrzychu – dodaje organizatorka pikniku.
(AZB) 
 eko piknik rodzinny
Uczestnikom IV Ekologicznego Pikniku Rodzinnego dopisały pogoda i humory.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty