Tygodnik DB2010

Zagrali charytatywnie

 

Z inicjatywy Fundacji Sztuki Ogrody w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju odbył się koncert charytatywny, z którego cały dochód pochodzący ze sprzedaży biletów, przeznaczony zostanie na odbudowę Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie – Zdroju.

 

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił zespół muzyczny Futyma Quintet z atrakcyjnym programem muzyki filmowej oraz zagranymi na rozpoczęcie utworami Lutosławskiego i Chopina. Wystąpili znani i popularni wałbrzyscy filharmonicy: bracia bliźniacy Cezary i Dariusz Futyma, Anna Osowska Kud, Wojciech Kud i Andrzej Bednarczyk.

– Muszę w tym momencie podziękować muzykom, ponieważ grają bez honorarium, to jest ich bardzo wielki i piękny wkład dla idei, dla której Państwo i my wszyscy tu przyszliśmy – powiedział zapowiadając koncert prezes Fundacji Sztuki Ogrody, Bogusław Girin.

Z wyrazami wdzięczności zwrócił się też do publiczności dziękując za społeczną postawę.

– Przychodząc daliście przykład, że potrafimy być solidarnym społeczeństwem i myślę, że takich poczynań społecznych będzie dużo więcej w naszym środowisku. Cieszę się, że jestem wśród Was – podkreślił.

Wśród publiczności byli m.in. burmistrz Marek Fedoruk oraz radni Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju. Bilet wstępu na koncert kosztował 20 zł. Wielu mieszkańców Szczawna-Zdroju, Wałbrzycha i kuracjuszy odniosło się do tej inicjatywy z przychylnością i zrozumieniem.

– Jeszcze raz dziękujemy organizatorom i tym którzy dołożyli swoją cegiełkę kupując bilet na koncert – dodaje burmistrz Marek Fedoruk.

(KT)

 futyma quintet

Futyma Quintet zagrał na rzecz odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju.

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej