https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Znowu wojna w Starej Kopalni

19 maja o godz. 16.30 zapraszamy do Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu na spektakl w wykonaniu Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Znowu wojna”. Scenariusz do II części projektu „Ziemi Obiecanej Włókniarzy” napisał Robert Delegiewicz, który jednocześnie reżyseruje przedstawienie i zagra rolę Księdza Andrzeja.
 
Spektakl przenosi widzów w czasy stanu wojennego, w których donosicielstwo, strach o jutro, prześladowania i terror władzy był codziennością. Jednakże widowisko poprzez sprawnie wplecione scenki z życia, obfitujące w wiele zabawnych sytuacji  wywołuje wielokrotnie salwy śmiechu publiczności.  Brawurowa gra aktorów, celne riposty, żartobliwe zbiegi okoliczności, ale i dramatyzm sytuacji to wszystko zobaczymy w spektaklu „Znowu wojna”.
W projekcie Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach” wystąpią Alina Mączyńska (Danuta), Urszula Mrozińska (Teresa), Małgorzata Drozdowska (Beata), Magdalena Kandefer (Grażyna), Agnieszka Hiszpańska  (Jolanta), Edyta Popek (Julia), Agnieszka Musz (Katarzyna), Joanna Soboniak (Stanisławska), Iweta Głód (Izabela), Grzegorz Milczarek (Paweł), Mirosław Żołopa (Roman) oraz Roman Głód (Karol). Zagra również głuszycka młodzież: Szymon Kwiatkowski, Marta Gołda, Szymon Sławik i Oliwier Mroziński. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 15. Wstęp wolny.
Na wałbrzyską premierę przedstawienia zapraszają Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej i Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
(SJ)
GRUPA TEATRALNA stara kopalnia

REKLAMA

Kliknij tutaj