Tygodnik DB2010

Przez Stare Bogaczowice?

 

1 lutego w Jeleniej Górze zebrali się samorządowcy z regionu, żeby dyskutować o miejscowym transporcie i jego rozwoju. Jednym z tematów było połączenie Wałbrzycha z ekspresową drogą S3.

 

To potężna inwestycja drogowa, warta 150-200 mln zł. Ruszyły już wstępne prace projektowe i dowiedzieliśmy się więcej o szosie, która otworzy nam okno na świat.

– Decyzja o budowie drogi S3 do granicy państwa jest bardzo ważna. Teraz musimy rozmawiać o tym, jak Wałbrzych zostanie z nią połączony, czy przez Sady Dolne i węzeł Bolków, co rekomendujemy, czy przez węzeł Kamienna Góra Ptaszków – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Swój początek na pewno będzie miała na obwodnicy Szczawna-Zdroju w okolicach Tesco i będzie wychodziła z tego samego przebudowanego ronda, co obwodnica zachodnia.

– Prezydent nie ma wątpliwości co do tego, że lepiej będzie poprowadzić ją przez Sady Dolne, gdzie mogłaby na przeważającym obszarze biec polami bez burzenia domów i wycinania lasów, nie ma tam też dużych różnic wysokości. Być może przy projektowaniu przebiegu łącznika zostanie wykorzystany projekt z końca XIX w. budowy linii kolejowej łączącej Szczawno-Zdrój z Bolkowem? – dodaje Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.

(WS)

 lacznik do s3

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej