Tygodnik DB2010

Świętowali w Szczawnie Zdroju

W Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie–Zdroju odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 25–lecia działalności Stowarzyszenia Współpracy Polska–Wschód.

 

Stowarzyszenie jest organizacją pozarządową, której głównym celem jest rozwijanie współpracy z naszymi wschodnimi sąsiadami. Obszarem działań stowarzyszenia są: nauka, kultura, turystyka, sport, oświata, technika i gospodarka. Stowarzyszenie działa przez promowanie w krajach partnerskich polskiej kultury, sztuki i tradycji, oraz przedstawianie kultury tych krajów w Polsce. Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód jest organizatorem wystaw, koncertów, prezentacji oraz wycieczek.

Koncert pn. „Kwiaty Polskie” był okazją do podsumowania 25 lat działalności, a także do wyróżnienia osób, instytucji i jednostek samorządowych okolicznościowymi medalami Mickiewicz-Puszkin, nadawanymi za istotny wkład w działalność i rozwój stowarzyszenia oraz zaangażowanie na rzecz budowania dobrosąsiedzkich stosunków z państwami leżącymi za naszą wschodnią granicą.

Wśród nagrodzonych znalazła się Gmina Szczawno Zdrój oraz Powiat Wałbrzyski, które od lat wspierają inicjatywy Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód.

– Zawsze wspieramy działania promujące tradycję i kulturę. Spora część mieszkańców Wałbrzycha, Szczawna Zdroju i okolic ma swoje korzenie na wschodzie, np. w Borysławiu. Musimy o tym pamiętać i wspierać działania, które promują tradycję i kulturę naszych przodków, bo pamięć o przeszłości jest niezbędnym elementem prawidłowego zrozumienia przyszłości – podkreśla starosta Jacek Cichura.

(GŁ)

 25-lecieSWP-W

Jubileuszową uroczystość poprowadził Leszek Solarek, prezes Stowarzyszenia Współpracy Polska–Wschód w Wałbrzychu.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej