Górnik Wałbrzych, pod wodzą nowego trenera Andrzeja Polaka, jedzie do Zielonej Góry po pierwsze zwycięstwo w II lidze od 22 marca, a Polonia/Sparta Świdnica, która zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, będzie podejmowała w III lidze Promień Żary. Poniżej program piłkarskiego weekendu z udziałem drużyn z Aglomeracji Wałbrzyskiej.
II liga
30 kolejka – 17-18 maja
Polonia Bytom – Jarota Jarocin – 16 maja, 19:00
UKP Zielona Góra – Górnik Wałbrzych – 17 maja, godz. 16:00
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Warta Poznań – 17 maja, 16:00
Gryf Wejherowo – Odra Opole – 17 maja, 17:00
Raków Częstochowa – Błękitni Stargard Szczeciński – 17 maja, 17:00
MKS Kluczbork – Zagłębie Sosnowiec – 17 maja, 17:00
Rozwój Katowice – Ruch Zdzieszowice – 17 maja, 17:00
Chrobry Głogów – Calisia Kalisz – 17 maja, 19:00
KS Polkowice – Bytovia Bytów – 0:3 v.o.
1. Chrobry Głogów 29 55 42:15
2. Bytovia Bytów 29 54 50:28
3. Zagłębie Sosnowiec 29 50 36:22
4. Warta Poznań 29 47 45:35
5. Rozwój Katowice 29 46 33:25
6. Górnik Wałbrzych 29 44 35:33
7. Błękitni Stargard Szczeciński 29 42 47:36
8. Raków Częstochowa 29 40 38:36
9. MKS Kluczbork 29 40 44:41
10. Gryf Wejherowo 29 39 42:38
11. Polonia Bytom 29 39 37:32
12. Odra Opole 29 38 30:33
13. Ruch Zdzieszowice 29 37 44:45
14. Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 29 36 28:36
15. Calisia Kalisz 29 29 32:48
16. Jarota Jarocin 29 28 28:49
17. UKP Zielona Góra 29 27 31:46
18. KS Polkowice 29 17 15:59
III liga
31 kolejka – 17-18 maja
Ślęza Wrocław – Śląsk II Wrocław 17 maja, 12:00
Ilanka Rzepin – Polonia Trzebnica 17 maja, 15:00
Lechia Dzierżoniów – Zagłębie II Lubin 17 maja, 16:00
Bielawianka Bielawa – Piast Karnin 17 maja, 17:00
Foto-Higiena Gać – Prochowiczanka Prochowice 17 maja, 17:00
MKS Oława – Formacja Port 2000 Mostki 17 maja, 17:00
KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie – GKS Kobierzyce 17 maja, 17:00
KS Stilon Gorzów Wielkopolski – Piast Żmigród 17 maja, 17:00
Polonia/Sparta Świdnica – Promień Żary 18 maja, 14:00
1. Ślęza Wrocław 30 70 65:265
2. KS Stilon Gorzów Wielkopolski 30 66 70:32
3. MKS Oława 30 65 62:23
4. Zagłębie II Lubin 30 61 73:23
5. Formacja Port 2000 Mostki 30 59 77:34
6. Foto – Higiena Gać 30 51 47:44
7. Śląsk II Wrocław 30 49 52:38
8. Piast Żmigród 30 44 41:44
9. Polonia Sparta Świdnica 30 42 44:49
10. Piast Karnin 30 42 45:53
11. Lechia Dzierżoniów 30 41 46:36
12. KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie 30 37 34:43
13. Promień Żary 30 24 27:59
14. Bielawianka Bielawa 30 24 29:65
15. Ilanka Rzepin 30 21 36:60
16. Polonia Trzebnica 30 21 37:73
17. Prochowiczanka Prochowice 30 19 38:85
18. GKS Kobierzyce 30 17 32:68
IV liga
26 kolejka – 17-18 maja
Orzeł Ząbkowice Śląskie – Granica Bogatynia – 17 maja, godz. 15:00
AKS Strzegom – Pogoń Oleśnica – 17 maja, 17:00
KP Brzeg Dolny – Miedź II Legnica – 17 maja, 17:00
Olimpia Kowary – LZS Stary Śleszów – 17 maja, 17:00
Kuźnia Jawor – Orkan Szczedrzykowice – 17 maja, 17:00
BKS Bobrzanie Bolesławiec – Piast Zawidów – 17 maja, 17:00
Karkonosze Jelenia Góra – Orla Wąsosz – 17 maja, 19:00
MKS Szczawno Zdrój – Sokół Wielka Lipa 0:3 v.o.
1. KP Brzeg Dolny 25 55 55:15
2. Karkonosze Jelenia Góra 25 49 49:23
3. Miedź II Legnica 25 48 60:27
4. Olimpia Kowary 25 44 43:23
5. LZS Stary Śleszów 25 44 48:34
6. AKS Strzegom 25 41 39:27
7. Orzeł Ząbkowice Śląskie 25 37 47:39
8. Orkan Szczedrzykowice 25 36 50:43
9. Sokół Wielka Lipa 25 34 37:36
10. Granica Bogatynia 25 33 38:45
11. BKS Bobrzanie Bolesławiec 25 28 46:43
12. Orla Wąsosz 25 27 35:59
13. Kuźnia Jawor 25 24 23:45
14. Pogoń Oleśnica 25 18 27:67
15. Piast Zawidów 25 16 21:58
16. MKS Szczawno Zdrój 25 22 26:60
25 kolejka – 17-18 maja
Victoria Świebodzice – Karolina Jaworzyna Śląska – 17 maja, godz. 17.00
Iskra Jaszkowa Dolna – Skalnik Czarny Bór – 17 maja, godz. 17.00
Trojan Lądek Zdrój – Zamek Kamieniec Ząbkowicki – 18 maja, godz. 17.00
Kryształ Stronie Śląskie – Pogoń Pieszyce – 18 maja, godz. 17.00
Zjednoczeni Żarów – Piast Nowa Ruda – 18 maja, godz. 17.00
LKS Bystrzyca Górna – Nysa Kłodzko – 18 maja, godz. 17.00
Unia Złoty Stok – Sparta Ziębice – 18 maja, godz. 17.00
Stal Świdnica – Piławianka Piława Górna – 18 maja, godz. 17.00
1. Piast Nowa Ruda 25 48 65-32
2. Zjednoczeni Żarów 25 47 69-47
3. Victoria Świebodzice 25 40 53-38
4. Nysa Kłodzko 25 39 37-27
5. Unia Złoty Stok 25 38 40-37
6. LKS Bystrzyca Górna 25 37 45-44
7. Skalnik Czarny Bór 25 35 29-45
8. Trojan Lądek Zdrój 25 35 60-56
9. Zamek Kamieniec Ząbkowicki 25 34 43-40
10. Stal Świdnica 25 34 49-42
11. Piławianka Piława Górna 25 33 49-51
12. Iskra Jaszkowa Dolna 25 32 40-45
13. Karolina Jaworzyna Śląska 25 31 53-50
14. Sparta Ziębice 25 29 37-63
15. Pogoń Pieszyce 25 26 34-59
16. Kryształ Stronie Śląskie 25 26 35-62
Klasa A – grupa I
26 kolejka – 18 maja
Czarni Wałbrzych – Gwarek Wałbrzych – godz. 11.00
Grom Witków – Zdrój Jedlina Zdrój – godz. 11.00
Wenus Nowice – Zieloni Mrowiny – godz. 11.00
Unia Jaroszów – Tęcza Bolesławice – godz. 15.00
Górnik Boguszów-Gorce – Biały Orzeł Mieroszów – godz. 17.00
Sudety Dziećmorowice – Włókniarz Głuszyca – godz. 17.00
KS Walim – Nysa Kłaczyna – godz. 17.00
Cukrownik Pszenno – Granit Roztoka – godz. 17.00
1. Zdrój Jedlina Zdrój 25 56 74:31
2. Czarni Wałbrzych 25 47 62:44
3. Granit Roztoka 25 45 50:30
4. Sudety Dziećmorowice 25 45 53:34
5. Grom Witków 25 44 71:37
6. Cukrownik Pszenno 25 44 55:35
7. Biały Orzeł Mieroszów 25 38 56:50
8. Unia Jaroszów 25 36 47:40
9. KS Walim 25 36 56:66
10. Wenus Nowice 25 34 63:47
11. Gwarek Wałbrzych 25 30 40:58
12. Włókniarz Głuszyca 25 30 40:56
13. Górnik Boguszów Gorce 25 25 32:63
14. Zieloni Mrowiny 25 23 42:73
15. Nysa Kłaczyna 25 21 34:56
16. Tęcza Bolesławice 25 17 34:89
Klasa B
15 kolejka – 18 maja
Victoria II Świebodzice – Podgórze Wałbrzych – godz. 11.00
Husaria Grzędy – Zagłębie Wałbrzych – godz. 11.00
Joker Jaczków – Unia Stare Bogaczowice – godz. 12.00
Iskra Witków Śląski – Płomyk Borówno – godz. 14.00
Włókniarz II Głuszyca – Grodno Zagórze Śląskie 0:3 v.o.
1. Joker Jaczków 14 39 55:16
2. Iskra Witków Śląski 14 29 66:28
3. Unia Stare Bogaczowice 14 29 47:15
4. Podgórze Wałbrzych 14 26 40:18
5. Płomyk Borówno 14 25 42:24
6. Grodno Zagórze Śląskie 14 22 38:45
7. Victoria II Świebodzice 14 17 30:33
8. Zagłębie Wałbrzych 14 15 21:52
9. Husaria Grzędy 14 0 8:76
10. Włókniarz II Głuszyca 14 3 9:49
(RAD)