Zagubieni w Puszczy

Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali w Niepołomicach z miejscową puszczą aż 0:5, co zakończyło passę 4 meczów bez porażki wałbrzyszan. Dodatkowo jeszcze strata do bezpiecznego miejsca wzrosła z 1 do 3 punktów.
Spotkanie w Niepołomicach miało być okazją na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Górnika w tym sezonie. A był to mecz z bezpośrednim rywalem o utrzymanie się w lidze, więc była znakomita okazja na przełamanie złej serii i awans w tabeli kosztem przeciwnika. Trener Jerzy Cyrak dokonał 1 zmiany w stosunku do poprzedniego, wygranego meczu z Kotwicą Kołobrzeg (2:1) – Przemysława Cichockiego zastąpił Krystian Stolarczyk.
Pierwszy kwadrans był bardzo spokojny w wykonaniu obu drużyn. W 15 min. z dystansu huknął Longinus Uwakwe, ale piłka poleciała obok bramki. Dziewięć minut później, po dośrodkowaniu Piotra Madejskiego z rzutu wolnego, gola dla Puszczy zdobył głową… Marcin Orłowski. Kilka minut po objęciu prowadzenia, szansę na podwyższenie wyniku miał Łukasz Nowak, jednak jego uderzenie było minimalnie niecelne. Tuż przed przerwą, po dominacji gospodarzy, do ataku ruszyli wałbrzyszanie i strzelał Damian Lenkiewicz, niestety obok słupka.
W przerwie za Mateusza Krzymińskiego na boisko wszedł Dominik Bronisławski. W 51 min. po groźnym ataku gości uderzał Rafał Figiel, ale piłkę sprzed bramki na rzut rożny zdołał wybić jeden z obrońców Puszczy. W 64 min., po kontrze, Dominik Maluga minął Leonida Musina i trafił do pustej bramki Górnika, a minutę później po podaniu Dawida Sojdy Roman Stepankow pewnym strzałem podwyższył wynik na 3:0. W 72 min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Sawicki, który… 14 minut wcześniej zastąpił Dominika Radziemskiego, przez co biało – niebiescy musieli kończyć mecz w osłabieniu. W 88 min. po kontrataku Sojda dośrodkował do Dariusza Gawęckiego, który pokonał golkipera gości. Tuż przed końcem spotkania mocnym strzałem wynik rywalizacji ustalił Łukasz Furtak. Górnik Wałbrzych ostatecznie przegrał z Puszczą Niepołomice 0:5 i znów skomplikowała się sytuacja w tabeli ligowej.
W następnej kolejce Górnik zagra na własnym stadionie ze Stalą Mielec. Mecz odbędzie się w niedzielę, 24 maja, o godz. 17:00.

Puszcza Niepołomice – Górnik Wałbrzych 5:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Orłowski (24-s), 2:0 Maluga (64), 3:0 Stepankow (65), 4:0 Gawęcki (88), 5:0 Furtak (90+2). żółte kartki: Nowak oraz Sawicki, D. Michalak. Czerwona kartka: Mateusz Sawicki (72, za drugą żółtą). Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Puszcza: Sobieszczyk – Cichy, Lepiarz, Napierała, Mikołajczyk – Madejski, Uwakwe (25 Gawęcki), Kotwica, Nowak (62 Sojda), Lampart (55 Maluga) – Stepankow (84 Furtak).
Górnik: Musin – D. Michalak, Tyktor, Stolarczyk, Krzymiński (46 Bronisławski)  – 9. Dominik Radziemski (58 Sawicki), Wepa, Oświęcimka, Figiel (86 Śmiałowski) – Orłowski, Lenkiewicz.