Beata i Kazimierz Urbaniak, reprezentujący Klub Sportowy Petanque Jedlina zajęli drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Petanque w Santa Susanna w Hiszpanii.
– W turnieju grały zespoły z całej Europy, m.in. z Hiszpanii, Francji, Belgii, Szwajcarii, Niemiec, Turcji, Włoch i po raz pierwszy w historii polskiej petanki Polacy zdobyli trofeum w gronie finalistów tej imprezy. Po trzech dniach zaciętej rywalizacji i 16 meczach kwalifikacyjnych, awansowaliśmy do fazy play-off z udziałem 8 najlepszych mikstów z drugiego miejsca. W ćwierćfinale wygraliśmy z Francuzami 13:11, a w meczu półfinałowym spotkaliśmy się z ubiegłorocznymi zwycięzcami – kolejną drużyną z Francji i wygraliśmy 13:4. W meczu finałowym zagraliśmy się ze Szwajcarami (dokładnie z tymi samymi, których w fazie eliminacyjnej pokonaliśmy 13:1. Jednak mecze rewanżowe są trudne. Mecz finałowy przegraliśmy jednym punktem 12:13. To nie koniec pasma sukcesów międzynarodowych KSP Jedlina. 23 maja 2026 r. triplet jedliński w składzie: Jerzy Siara, Hubert Maciejewski i Edward Serafin zajął 5 miejsce w Międzynarodowym Turnieju Petanque w Czechach. Turniej ten wygrała Kadra Polski – relacjonuje Beata Urbaniak, Prezeska KSP Jedlina.
(RED)