Maciej Bojanowski to kolejny koszykarz, który zostanie w Górniku Zamek Książ i to na dwa kolejne sezony. Pierwszym nowym graczem jest Estończyk Leemet Böckler.
Bojanowski dołączył do Ikeona Smitha i Dariusza Wyki, dla których to będzie trzeci sezon w Górniku.
– Do naszego zespołu dołącza Leemet Böckler – koszykarz z Estonii, który w minionym sezonie występował w barwach Miasto Szkła Krosno. Koszykarz, występujący także w reprezentacji Estonii, w drużynie z Krosna notował średnio 12,7 pkt., 33,3 % skuteczności rzutów za 3 pkt. oraz 92,5 % rzutów wolonych. Zdobył dwa mistrzostwa Estonii z Kalev/Cramo – informuje spółka Górnik Kosz.
Trener Górnika Andrzej Adamek pracuje nie tylko nad budową nowego zespołu na nadchodzący sezon, ale także z reprezentacją Polski do lat 20, która na zgrupowaniu w Wałbrzychu przygotowuje się do Mistrzostw Europy Dywizji A. Pod Chełmcem trenuje osiemnastu zawodników, spośród których sztab szkoleniowy wyłoni 12 graczy, którzy w dniach 4 – 12 lipca 2026 roku w Olicie i Kłajpedzie na Litwie będą walczyli o utrzymanie w dywizji A.
(RED, fot. Maja Radczak)