Trener Marcin Balcerowski podał skład reprezentacji Polski w koszykówce na wózkach na repasaże o mistrzostwa świata. O awans walczyć będą koszykarze grający w najlepszych ligach świata, a wśród nich grający trener Marcin Balcerowski z Amivel Reyes Gutiérrez (Hiszpania) i Krzysztof Bandura (Górnik Toyota Wałbrzych).
Z kolei trener reprezentacji Polski koszykarzy Igor Milicić wybrał szeroki skład kadry na zaplanowane na 22 czerwca zgrupowanie w Krakowie. Na liście powołanych są m.in. wychowanek Górnika Wałbrzych Aleksander Balcerowski (Unicaja Malaga) i pochodzący z Wałbrzycha Jakub Urbaniak (Śląsk Wrocław). Przed Reprezentacją Polski dwa mecze kończące pierwszą rundę kwalifikacji do koszykarskiego mundialu (który w 2027 r. zostanie rozegrany w Katarze): 3 lipca w Wiedniu z Austrią i 6 lipca w Krakowie z Holandią. Po czterech wygranych spotkaniach Polacy są pewni awansu do drugiej rundy, ale teraz trwa walka o jak najlepsze rozstawienie.
(RED)