https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Eliza Kącka pod Atlantami

– W ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz” zapraszamy na spotkanie z wybitną pisarką, literaturoznawczynią i krytyczką – Elizą Kącką. To niepowtarzalna okazja, by porozmawiać o literaturze z laureatką prestiżowej Nagrody Literackiej Nike 2025 oraz Nagrody Nike Czytelników – mówi Renata Nowicka, Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej pod Atlantami w Wałbrzychu. – Na spotkanie z Elizą Kącką zapraszamy już 14 maja o godzinie 17.00 do Galerii pod Atlantami (Rynek 9 w Wałbrzycju). Wstęp na spotkanie jest wolny.

Eliza Kącka – pisarka, literaturoznawczyni, krytyczka. Autorka książek prozatorskich: Elizje (2017), po drugiej stronie siebie (2019), Strefa zgniotu (2022), Wczoraj byłaś zła na zielono (2024), książki eseistycznej Idiomy. Eseje (2023) oraz książek akademickich: Stanisław Brzozowski wobec Cypriana Norwida (2012), Lektura jako spotkanie. Brzozowski – tekst – metoda (2017). Sporządziła kilka wyborów poezji (nie tylko najnowszej). Felietonistka i współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego”. Laureatka Nagrody Literackiej Nike 2025 i Nagrody Nike Czytelników.

(RB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty