https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Planują szybkie połączenie kolejowe z Wrocławiem

Powoli dobiega końca przebudowa i modernizacja linii kolejowej nr 274 z Wrocławia do Jeleniej Góry. Tymczasem Ministerstwo Infrastruktury rozważa kolejną modernizację tej linii, która pozwoli na pokonanie tej trasy w półtorej godziny.

– Od wielu miesięcy trwają prace między innymi na odcinku Wałbrzych – Sędzisław – Marciszów, a po ich zakończeniu planowane jest zwiększenie prędkości przejazdowej nawet do 120 km/h, co skróci czas podróży o kilkanaście minut. Ale to nie wszystko. Plan jest jeszcze bardziej ambitny. Ministerstwo Infrastruktury rozważa kolejną modernizację linii kolejowej nr 274 z Wrocławia do Jeleniej Góry, która pozwoli na pokonanie tej trasy w półtorej godziny. W 17 kwietnia 2026 r. w jeleniogórskim ratuszu odbyła się konferencja samorządowców z Piotrem Malepszakiem – Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który zaprezentował dwa warianty możliwej modernizacji. Wariant pierwszy tzw „W1” zakłada budowę nowego odcinka kolejowego bezpośrednio z Jaworzyny Śląskiej do Sędzisławia, natomiast drugi wariant modernizacji W2 to z kolei budowa obwodnicy kolejowej Wałbrzycha – relacjonuje Wójt Gminy Marciszów Wiesław Cepielik.

(PT)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty