https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

X Wałbrzyski Integracyjny Konkurs Pięknego Czytania

31 uczestników Konkursu Pięknego Czytania prezentowało w Starej Kopalni w Wałbrzychu fragmenty tekstów literackich. Celem zmagań konkursowiczów była popularyzacja książek i czytelnictwa.

Organizatorami konkursu pod patronatem Prezydenta Wałbrzycha byli: Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu z dyrektorem Jolantą Ceran, Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu DiRZSZS oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

– Do konkursu przystąpili uczniowie szkół i placówek: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 w Wałbrzychu, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Wałbrzychu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Walimiu, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wałbrzychu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu, Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu, III LO w Wałbrzychu, Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju oraz DZSP, MOS, WTZ przy SDiR ZSZS, ŚDS, PŚDS, WTZ PSONI. Uczestnicy czytali bardzo, bardzo pięknie. Piękno czytania zaprezentowała też Renata Gileta z MOS i Adela Łuc ze Straży Miejskiej w Wałbrzychu oraz Michał Augustyniak ze Stowarzyszenia Górników KWK „Viktoria” i Kopalń Wałbrzyskich. Wystąpienia oceniała komisja w składzie: Agnieszka Ptasznik (IV LO w Wałbrzychu) jako przewodnicząca oraz Irena Świętochowska i Ewa Ławniczak (ZSZS). Jury przyznało dyplomy i upominki każdemu uczestnikowi wydarzenia. W imieniu organizatorów serdecznie gratulujemy wszystkim czytającym, a nauczycielom i opiekunom dziękujemy za zaangażowanie oraz przygotowanie dzieci i młodzieży do pięknego czytania – podkreśla Olga Tatuśko z Zespółu Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu.

(OT)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty