https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zapisy na 24. Summer Guitar Festival

Do 30. czerwca 2024 r. trwają zapisy na tegoroczną 24. edycję letnich kursów gitarowych dla dzieci i młodzieży w ramach  Summer Guitar Festival w Krzyżowej. Festiwal planowany w dniach 14-21 lipca 2024 współorganizują Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Summer Guitar Festival odbywa się w malowniczym kompleksie pałacowym w Krzyżowej koło Świdnicy na Dolnym Śląsku nieprzerwanie od 2001 r. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym wydarzenia jest znakomity gitarzysta i wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – prof. Krzysztof Pełech. Wykładowcami Summer Guitar Festival są uznani muzycy z Polski i zagranicy, reprezentujący różne style muzyczne oraz ośrodki dydaktyczne. W tym roku zajęcia indywidualne i grupowe poprowadzą: Magdalena Czwojda (Polska), Mateusz Kowalski (Polska), Marek Napiórkowski (Polska), Marcin Chiliński (Polska), Robert Horna (Polska), Andrzej Olewiński (Polska), Marek Pasieczny (Polska, UK), Krzysztof Pełech (Polska), Stefan Schmidt (Niemcy), Vladislav Bláha (Czechy), Tanya Drobysh (Czechy/Białoruś).

Festiwal to idealne miejsce zarówno dla uczniów i studentów chcących doskonalić swoje gitarowe umiejętności, jak również tych, którzy chcieliby uczestniczyć w koncertach i wykładach jako obserwatorzy. Cechą szczególną tych cieszących się dużą popularnością kursów jest ich swobodny charakter oraz przyjazna atmosfera. Organizatorzy Summer Guitar Festival, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, zapewniają wszystkim uczestnikom nie tylko bogaty program kulturalny, lecz również bezpieczne i komfortowe warunki pobytu podczas kursu.

Zgłoszenia na Festiwal przyjmowane są online poprzez formularz na stronie www.guitarfestival.okis.pl do 30. czerwca.

– Zapraszamy do udziału w Summer Guitar Festival dzieci i dorosłych, uczniów i studentów, początkujących i zaawansowanych. Słowem – wszystkich, którzy czują, że gitara to instrument właśnie dla nich – podkreślają przedstawiciele organizatorów.

24. Summer Guitar Festival został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

(JP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty