https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Remontują ul. Słowackiego na raty

Na remontowanym fragmencie ulicy Słowackiego w Kamiennej Górze została ułożona wiążąca warstwa asfaltu. 20 maja 2024 r., gdy rozpocznie się drugi etap inwestycji, wykonawca przebudowy umożliwi przejazd tym odcinkiem.

– W kolejnym etapie będzie przebudowywany fragment ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Nową do ul. Piastowskiej. Prosimy o nieparkowanie samochodów w tym rejonie. Ostateczna warstwa asfaltu zostanie ułożona na ostatnim etapie prac podczas przebudowy ulicy Traugutta. W ciągu ulic Traugutta i Słowackiego powstanie ponad kilometr nowej nawierzchni. Prosimy o niepozostawianie aut o tym fragmencie ulicy od 20 maja. Na czas prowadzenia robót zostanie wprowadzona organizacja ruchu zastępczego. Dojazd do nieruchomości przez plac budowy (z ewentualnymi utrudnieniami) zostanie zapewniony jedynie mieszkańcom, pojazdom uprzywilejowanym oraz służbom komunalnym. Planowany termin zakończenia II etapu prac jest przewidywany na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. W ich ramach zostanie przebudowana sieć kanalizacji deszczowej, istniejące miejsca parkingowe, wjazdy i dojścia do nieruchomości w obrębie działek gminnych, schody terenowe, chodniki i jezdnia. Dodatkowo powstaną nowe doświetlone przejścia dla pieszych – mówi Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz.

W Kamiennej Górze trwa także remont mostu nad rzeką Bóbr w ciągu ul. Lompy, który jest całkowicie wyłączony z ruchu kołowego, a w jego obrębie została wprowadzona organizacja ruchu zastępczego. Termin zakończenia prac zaplanowany został na wrzesień 2024 r. Drogowcy pracują także na ul. Towarowej, gdzie obowiązuje tam tymczasowa organizacja ruchu od skrzyżowania z drogą dojazdową bazy PKS do skrzyżowania drogi przy zakładach produkcyjnych.

(RaŚ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty