https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przygotowują odbudowę drogi powiatowej w Zagórzu Śląskim

Rozpoczęły się przygotowania do odbudowy zawalonego muru oporowego na drodze powiatowej w Zagórzu Śląskim. A drogowcy zabrali się za remonty kolejnych dróg w gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wiążą się z nimi utrudnienia i ograniczenia w ruchu drogowym.

– Podczas drugiej sesji, Rada Powiatu Wałbrzyskiego wyraziła we wtorek zgodę na zawarcie porozumienia z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na odtworzenie uszkodzonej konstrukcji oporowej rzeki Bystrzyca przy drodze powiatowej nr 2876D w Zagórzu Śląskim – mówi wicestarosta wałbrzyski Mirosław Lech, który wcześniej spotkał się z przedstawicielami Wód Polskich, by omówić procedurę naprawy uszkodzonego muru oporowego i konstrukcji drogi, która jest zamknięta dla ruchu kołowego i pieszego. – Powiat Wałbrzyski i Wody Polskie chcą wykonać prace w jak najkrótszym czasie, by ta ważna dla mieszkańców i turystów droga znów była przejezdna – dodaje.

Powiat realizuje także remont mostu na drodze powiatowej nr 3367D w miejscowości Jaczków w Gminie Czarny Bór. Droga w Jaczkowie będzie nieprzejezdna do 11 października 2024 r., a objazd poprowadzony jest drogą wojewódzką nr 367. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami także na drodze krajowej numer 35 w Unisławiu Śląskim w Gminie Mieroszów, gdzie trwa budowa chodnika i obowiązuje ruch wahadłowy oraz na odcinku od ul. Krakowskiej w Boguszowie – Gorcach do granicy administracyjnej Wałbrzycha. Tam także przejazd reguluje sygnalizacja świetlna.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty