https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Henry No Hurry w Kamiennej Górze

19 maja 2024 r. o godz. 19.00 w Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 4 w Kamiennej Górze odbędzie się koncert Henry No Hurry. Wstęp na niedzielne wydarzenie jest bezpłatny.

Henry No Hurry to projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski. Ten jednoosobowy zakład koncertowy Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego (udzielającego się wcześniej m.in. w zespołach Henry David’s GUN i Letters From Silence) wyruszył w trasę na początku 2017 roku i do dzisiaj odwiedził ponad 300 miejsc w kilku krajach (Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Szwajcaria, Łotwa, Estonia). Henry No Hurry zagrał trasę koncertową, między innymi w schroniskach górskich, w prywatnych mieszkaniach, a w 2020 przemierzył Polskę od Dolnego Śląska po Suwalszczyznę, dając występy w tak nietypowych miejscach jak: złomowisko aut, opuszczony dworzec PKS, czy wnętrze starej cerkwi. Nie zabrakło go także na festiwalach: OFF Festival (2018), MiedziankaFest (2019), Songwriter Łódź Festiwal (2021), Kino Na Granicy (2021) oraz Patrząc na wschód (2020). Pod względem scenicznym to osobliwy one man show, w trakcie którego kompozycje z pogranicza gatunków indie-folk oraz singer-songwriter przeplatane są licznymi anegdotami i ekscentrycznym filozofowaniem. Urozmaicone instrumentarium (gitary, ukulele, pianino, przeszkadzajki), nierzadko zapętlane przy pomocy loopera, tworzy wiele planów, a tym samym wrażenie jakby na scenie występowała więcej niż jedna osoba. Niektórzy odnajdują w tym spektaklu emocjonalność zbliżoną do takich wykonawców jak: Fink, Bon Iver czy Glen Hansard.

Henry No Hurry ma również na swoim koncie książkę „Alchemia Czarnych Lodowców“ (wydawnictwo Paśny Buriat) i trzy płyty: „The Calving Of Inner Glaciers” (2019), „Maroon Dot” (2020) oraz „Koniec z panem” (2022). Aktualnie promuje właśnie ten ostatni album.

(RaŚ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty