https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zmiany w lubawskim ratuszu

6 maja 2024 r. ślubowanie złożył wybrany na Burmistrza Lubawki Andrzej Wojdyła, który nie krył tremy. Po raz pierwszy znalazł się w takiej sytuacji, choć przez wiele lat był m.in. prezesem Sanikom sp. z o.o. w Lubawce. Do objęcia funkcji burmistrza wciąż był czynny zawodowo.

– Czeka nas bardzo trudny okres. Czuję wielką odpowiedzialność. Deklaruję współpracę ze wszystkimi radnymi. Pozostawnione przez poprzednią radę, burmistrzynię zadania wymagają od nas ciężkiej pracy. Przed nami wiele trudnych decyzji. Cieszę się, że moja poprzedniczka, Pani Ewa Kocemba, wybrana na radną sejmiku województwa dolnośląskiego, deklaruje współpracę. Oczekiwania społeczne są bardzo duże, co było widoczne podczas spotkań z wyborcami, którym dziękuję za poparcie mojej kandydatury – mówił w trakcie sesji burmistrz Andrzej Wojdyła.

Była już burmistrzyni Ewa Kocemba zaznaczyła, że Lubawka zawsze będzie jej gminą od serca. Omówiła przekazywane inwestycje, gratulowała nowemu burmistrzowi i radnym, a dzień później w sejmiku dolnośląskim złożła ślubowanie radnej województwa dolnośląskiego. Skład rady zmienił się. 6 radnych na 15 kontynuuje swoją pracę w samorządzie. 7 kwietnia zostali wybrani: Jan Włodarczyk, Oskar Najdek, Krzysztof Jawor, Rafał Czura, Marcin Król, Arkadiusz Wierciński, Andżelika Nasypana, Mariusz Głód, Piotr Wiktorowski, Mariusz Zbrzyzny, Bożena Kalabińska, Jerzy Skulski, Katarzyna Bieda, Adam oraz Arleta Sikora. Przewodniczącym obecnej kadencji został Arkadiusz Wierciński, jego zastępcą – Mariusz Zbrzyzny.

Burmisrz Andrzej Wojdyła stawia na odbudowę zaufania do administracji, ale i współpracę z organizacjami społecznymi. Jak zapowiada, będzie dążyć do poprawy wizerunku gminy (drogi, chodniki, oświetlenie, budynki). Chce zbudować plac zabaw oraz park rekreacyjny w Chełmsku Śląskim, zadbać o przepiękne Chełmsko Śląskie, by stało się ogromną atrakcją dla turystów, a mieszkańcom by żyło się wygodniej i przyjemniej. W całej gminie będzie więcej miejsc odpoczynku i rekreacji. Powstaną parki dla psów. Nowy burmistrz gwarantuje wsparcie finansowe dla stowarzyszeń. Chce poprawić funkcjonowanie świetlic wiejskich. Zarówno latem, jak i zimą, jak mówi, zadba o drogi, chodniki. Bardzo dużą wagę przywiązuje do rozwoju budownictwa społecznego. Nie będzie zaniedbywać też innych inwestycji infrastrukturalnych, które będą finansowane ze środków unijnych, to m.in.: basen, przystanki autobusowe, drogi, ścieżki rowerowe, szlaki turystyczne, wiaty.

(RED, Buz)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty