https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Michał Broda rozbił wyborczy bank w powiecie wałbrzyskim

7 kwietnia 2024 r. wybieraliśmy między innymi radnych powiatowych. Aż 963 głosy w wyborach do Rady Powiatu Wałbrzyskiego dostał Michał Broda, który w minionej kadencji był radnym i przewodniczącym Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju. – Dziękuję wszystkim, którzy obdarzyli mnie zaufaniem – podkreśla zdecydowany zwycięzca wyborów w powiecie wałbrzyskim.

Uzyskał Pan jeden z najlepszych wyników w historii wyborów do Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Z czego wynika ten sukces?

Michał Broda: – Ten olbrzymi mandat zaufania jest przede wszystkim wynikiem mojej konsekwentnej, systematycznej i bardzo konkretnej pracy samorządowej oraz społecznej, którą prowadzę od ponad 6 lat. Ale jest to także efekt kampanii wyborczej, którą codziennie prowadziłem, chodząc od drzwi do drzwi. Codzienne spotkania z mieszkańcami, twarzą w twarz, sprawiły, że praktycznie każda osoba mieszkająca w uzdrowiskowej gminie miała szansę poznać mnie i moją wizję funkcjonowania samorządu powiatowego. Serdecznie dziękuję wszystkim za te rozmowy, wsparcie, ale także za uwagi i konstruktywną krytykę. Przy tej okazji składam podziękowania mojej rodzinie za cierpliwość i zrozumienie dla mojej działalności społecznej oraz przyjaciołom za pomoc w kampanii, w tym naszym parlamentarzystkom: Senator RP Agnieszce Kołacz – Leszczyńskiej i Posłance na Sejm RP Sylwii Bielawskiej oraz Prezydentowi Wałbrzycha dr Romanowi Szełemejowi za zaufanie i poparcie.

Ma Pan dodatkową satysfakcję, że w pokonanym polu zostawił Pan wiele znanych osób w okręgu, który obejmował gminy Szczawno-Zdrój i Stare Bogaczowice? Między innymi ustępującego Burmistrza Szczawna-Zdroju Marka Fedoruka, który dostał blisko połowę głosów mniej od Pana i nie objął mandatu…

– Zacznę od gratulacji dla wszystkich kandydatów, którzy ubiegali się w tych wyborach o mandaty do rady powiatu wałbrzyskiego, za: podjęcie rękawicy, start w wyborach i każdy zdobyty głos. W kampanii wyborczej przede wszystkim skupiałem się nie na kontrkandydatach, a na tym, co sam mam do zaoferowania mieszkańcom oraz na tym, co proponował komitet Koalicja 15 Października, z którego kandydowałem. Dzięki mojemu wynikowi zdobyliśmy w tym okręgu dwa z trzech mandatów, choć przed wyborami niewielu dawało nam szansę wieszcząc, że nie zdobędziemy nawet jednego mandatu… Drugi najlepszy wynik to blisko240 głosów mniej, zatem tych powodów do satysfakcji jest wiele. Ale jest to zarazem wielki kredyt zaufania, który muszę spłacić codzienną pracą na rzecz mieszkańców całego powiatu wałbrzyskiego.

Jakie są zatem pańskie plany na najbliższy czas?

– Po intensywnej kampanii wyborczej będzie czas na… odpoczynek, bo jestem to winny mojej rodzinie, która przez ostatnie dwa miesiące w zasadzie w ogóle nie widziała mnie w domu. Dlatego wybieramy się na krótki urlop, żeby nadrobić ten czas i nabrać sił przed wyzwaniami czekającymi w pracy na rzecz powiatu wałbrzyskiego i jego mieszkańców.

Co po tych wyborach zmieni się w powiecie wałbrzyskim?

– W czekającej nas kadencji Rady Powiatu Wałbrzyskiego powinno nam przyświecać – i jestem przekonany, że będzie przyświecało – hasło: wspólnie zrobimy więcej, powiat powinien łączyć potencjał jego gmin.

Powyborcza matematyka pokazuje, że Koalicja 15 Października, która zdobyła 8 mandatów w nowej Radzie Powiatu Wałbrzyskiego, ma szansę stworzyć nowy Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego. Czy obejmie Pan urząd starosty?

– Odpowiem krótko: interesuje mnie tylko i wyłącznie praca na rzecz mieszkańców, a nie stanowiska.

Jakie będą priorytety, jeśli Koalicji 15 Października uda się stworzyć większość w Radzie Powiatu Wałbrzyskiego?

– Do samodzielnego stworzenia nowego zarządu powiatu zabrakło nam jednego mandatu, ale prowadzimy zaawansowane rozmowy i jestem przekonany, że będzie zupełnie nowe otwarcie. A nasze priorytety dla powiatu to: szczegółowy audyt działalności Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu w poprzedniej kadencji oraz komunikacja międzygminna, czyli dogodne połączenia autobusowe w całym powiecie, umożliwiające dojazd do szkoły i pracy oraz pobudzające ruch gospodarczy i turystycznych. To także wsparcie inwestycji powiatowych i gminnych z otrzymanych właśnie przez Polskę środków z Krajowego Planu Odbudowy, inwestowanie w infrastrukturę drogową i chodniki, a także wykorzystanie potencjału turystycznego, który powinien być motorem napędowym naszego regionu.

Podczas pracy w Radzie Miejskiej Szczawna-Zdroju utrzymywał Pan stały kontakt z mieszkańcami uzdrowiskowej gminy. Jak będzie teraz?

– Nic się nie zmieni! Zapraszam do kontaktu zarówno za pośrednictwem strony Michał Broda #KonkretnyRadny na Facebooku, jak i telefonicznie pod numerem 780 790 111.

Rozmawiał Robert Radczak

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty