https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Modernizacja i doświetlenie dróg w Gminie Głuszyca

W Głuszycy będzie bezpieczniej na drogach. Gmina modernizuje drogi oraz oświetlenie.

– Gmina Głuszyca dostała dotację z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2024”. Na projekt „Modernizacja drogi gminnej oraz budowa oświetlenia ulicznego w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa drogowego”, którego wartość wynosi 241 141,78 zł, gmina dostała 178 100 zł dofinansowania. Dzięki tym środkom zmodernizujemy drogę na działce numer 459 w Głuszycy, a także zamontujemy nowoczesne oświetlenie solarne na ulicach: Kościuszki, Mazurskiej, Kolejowej, Przemysłowej oraz Lipowej w Grzmiącej. To nie tylko krok naprzód w rozwoju naszej infrastruktury, ale przede wszystkim znaczące podniesienie poziomu bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców i użytkowników dróg – mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Trwają także prace na budowie nowej drogi dojazdowej do gruntów rolnych, łączącej okolice ulicy Warszawskiej z Głuszycą Górną.

– Na tym etapie droga jest utwardzana z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu i odpowiednio dobranej mieszanki. Nowa trasa nie tylko ułatwi dostęp do gruntów rolnych, ale stanie się także nowym, atrakcyjnym punktem na mapie Głuszycy, idealnym do spacerów, jazdy na rolkach czy rowerze. Widoki są niesamowite, do tego cisza i brak zabudowań – dodaje Roman Głód.

(SK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty