https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na spektakl „Boska” oraz Instant Christmas Band i I Love 69 Popgejů

Ośrodek Kultury i Sztuki, we współpracy z Teatrem Kombinat, zaprasza 18 i 19 kwietnia o godz. 19.00 do Sali Teatru Laboratorium we Wrocławiu na spektakl „Boska”. 19 kwietnia o 20:00 we wrocławskim Klubie Proza odbędzie się pierwsze w tym roku wydarzenie z serii dźwiękowo-performatywnej OKiS.

Spektakl „Boska”

Główną bohaterką Boskiej jest kobieta, której ciało nie mieści się w ramach wytyczonych społecznie i kulturowo norm, więc jest komentowane już od pierwszych miesięcy życia. Bohaterka, odczuwając coraz silniejszą presję, sięga po różne narzędzia dyscyplinowania ciała, poczynając od diet, a kończąc na morderczych ćwiczeniach i nienawiści do swojego ciała. Boska to też historia osoby, która na drodze ku akceptacji siebie niejako rodzi się na nowo – odkrywa swój twórczy potencjał i zaczyna podążać za swoim powołaniem.

Tekst spektaklu powstał przy użyciu technik stosowanych w teatrze dokumentalnym. Materiałem wyjściowym były wywiady z kobietami, które mierzyły się z krzywdzącymi komentarzami na temat swojego wyglądu i którym udało się w pełni zaakceptować siebie. Scenariusz został oparty na ich historiach.

Ktoś komentuje twój wygląd, co robisz? Nie przejmujesz się, odgryzasz, obracasz wszystko w żart, próbujesz się zmienić? Nieproszone recenzje wyglądu czają się wszędzie. O tym właśnie jest Boska. To opowieść o języku, który rani ciało, i o tym, jak można się mu poddać, ale również przed nim bronić.

Instant Christmas Band i I Love 69 Popgejů

19 kwietnia o 20:00 w Klubie Proza (Przejście Garncarskie 2 we Wrocławiu, 2 piętro,) odbędzie się spotkanie z czeskim eksperymentem w wykonaniu Petra Váleka, czeskiego muzyka, artysty, niezwykle aktywnego performera i badacza dźwięku oraz jego projektu Instant Christmas Band i niepokornych I Love 69 Popgejů, czyli połączenia elektro punk / trash disko / outsider dance, etc.

Formacja Instant Christmas Band powstała w grudniu 2021 roku i zazwyczaj składa się z 2-4 muzyków towarzyszących. Instant Christmas Band występuje obecnie jako trio, składające się z Petra Válka (wokal prowadzący, fortepian, snyths, instrumenty DIY), Alberta Caligari (saksofon, wokal wspierający, instrumenty DIY), Karla Von Piloty (gitara, wokal wspierający, instrumenty DIY). Finałowy występ formacji ICHB to improwizacja, połączenie elementów free jazzu z alegorycznymi standardami muzyki pop. Z kolei I Love 69 Popgejů to legendarni elektro-punkowcy bez gitar z Ostrawy. Jakub Adamec i Pavel Pernický (Marius Konvoj) są na wspólnej drodze od 2001 r. Tworzą własne trendy, co czyni ich prawdziwym zjawiskiem na czeskiej scenie niezależnej i undergroundowej. W swojej twórczości przekraczają granice patosu, absurdu i ironii zacierając granice między muzyką a sztuką wizualną. To wybuchowa mieszanka trance i punku, outsiderstwa z dodatkiem figlarności i brudu oraz wielopłaszczyznowej struktury tekstu.

Organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

(JP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty