https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Stypendia dla najlepszych

Najlepsi uczniowie ze szkół w Gminie Mieroszów zostali nagrodzenie stypendiami za wyniki w nauce, które osiągnęli w I semestrze roku szkolnego 2023/2024.

– Nasze spotkanie jest szczególnie ważne z uwagi na naszą młodzież. Ważne jest, aby młodych ludzi nagradzać i wyróżniać w należyty sposób, gratulować im osiągnięcia doskonałych wyników w nauce, wytrwałości i przede wszystkim pracowitości. Wierzę, że ciekawość świata i ludzi, pasja w poszerzaniu wiedzy oraz zdobywaniu nowych umiejętności towarzyszyć będzie Wam niezmiennie na każdym etapie edukacji- powiedział podczas uroczystej gali Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.

W trakcie gali uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieroszowie przygotowali i zaprezentowali, pod czujnym okiem Joanny Altheim, Małgorzaty Przybylskiej oraz Elżbiety Urbanik, piosenki i wiersze Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima.

Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie przez ucznia klasy IV-VI średniej ocen co najmniej 5,40, a przez ucznia klasy VII i VIII średniej 5,30. W I semestrze bieżącego roku szkolnego takimi osiągnięciami mogło pochwalić się siedemnaścioro uczniów. Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie stypendia dostali: Zuzanna Gargol, Lena Kosek, Zofia Parzelska, Franciszek Szczapa, Anna Busz, Blanka Nowaczyk, Barbara Wintoniak, Hanna Duda, Magdalena Kryłowicz, Kaja Siniecka, Kamil Lizak i Maria Bochenek; z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalowej Kaja Wardzińska, a z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku: Nadia Mikłasz, Aleksander Żałobka, Tymoteusz Wolski i Lena Walter-Sokołowska. Podziękowania trafiły również do dyrektorek szkół: Katarzyny Tudry, Danuty Wypych i Grażyny Lektarskiej.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty