https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza: Opiekunowie (nie)pamięci i Młodzieżowe Zatargi z Teatrem

Opiekunowie (nie)pamięci to spotkanie tych, którzy przywracają szacunek starym, zaniedbanym cmentarzom na Dolnym Śląsku i w innych regionach. Spotkanie odbędzie się 17 marca 2024 r. w godz. 10.00 – 15.00 w Salonie Herz (V p. OP ENHEIM) na PL. Solnym 4 we Wrocławiu.

– Co robią społecznicy, pasjonaci, żeby cmentarze, miejsca pochówków sprzed 1945 roku zostały potraktowane godnie, z szacunkiem? Jak pracują, z jakimi problemami i barierami się borykają, co chcą osiągnąć? Te i inne pytania będziemy chcieli zadać przygotowując się do nakręcenia filmu dokumentalnego. Naszemu kolejnemu spotkaniu w OP ENHEIM we Wrocławiu będą towarzyszyć operatorzy kamer. Chcemy udokumentować wypowiedzi wszystkich osób, które zajmują się zaniedbanymi cmentarzami. A potem w kolejnych miesiącach 2024 roku udać się z kamerą do miejsc ich działania, żeby udokumentować ich pracę „in situ”. W cyklicznych spotkaniach organizowanych od 2022 roku biorą udział polscy i niemieccy liderzy działań w obszarze ratowania miejsc pochówków oraz konserwatorzy zabytków. Uczestnicy mają możliwość prezentacji swoich działań lub problemów do dyskusji. Zapraszamy wszystkich dotychczasowych uczestników spotkań, a także tych, którzy jeszcze do nas nie dotarli. Zarówno z Polski, jak i z Niemiec. Zapewnimy tłumaczenie symultaniczne. Wstęp jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są mailowo: laboratorium@okis.pl – zachęcają organizatorzy.

HARMONOGRAM

10.00 – 11.00 Spotkanie powitalne, rozmowy przy kawie

11.00 – 13.00 Prezentacje doświadczeń uczestników

13.00 – 13:30 Przerwa

13:30 – 15.00 Dyskusja podsumowująca

Organizatorzy: OP ENHEIM, Dolnośląskie Laboratorium Kultury, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS), Niemiecko-Polska Fundacja Ochrony Zabytków Kultury, Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty