https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Prawne aspekty i strategie sukcesu dla handlu online

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, wspólnie z Kancelarią Prawa Międzynarodowego BKT, zaprasza na webinarium „Sprzedaż międzynarodowa w e-commerce – prawne aspekty i strategie sukcesu dla handlu online. RODO w e-commerce, logistyka i dostawy”, które odbędzie się 15 marca 2024 r. w godzinach 10.00 – 12.00.

Szkolenie umożliwia zdobycie kompleksowej wiedzy na temat prawnych aspektów związanych z międzynarodową sprzedażą w e-commerce. Pozwala zrozumieć globalne trendy i wyzwania dotyczące handlu online na rynku międzynarodowym ze szczególnym uwzględnieniem rynku europejskiego. Jest swoistym kompendium najważniejszych regulacji prawnych dotyczących wprowadzania produktów na lokalnych marketplaces. Począwszy od umów z platformami sprzedażowymi, przez uregulowania w zakresie ochrony konsumentów, prawa własności intelektualnej, polityki opakowaniowej czy podatków. Udział w tym szkoleniu pomoże uczestnikom zwiększyć świadomość i wiedzę na temat prawnych aspektów sprzedaży międzynarodowej w e-commerce, co pozwoli im skutecznie rozwijać swoje przedsiębiorstwa, minimalizować ryzyko prawne i osiągać sukces na rynkach międzynarodowych.

Spotkanie poprowadzi Beata Kielar–Tammert – radca prawny w Kancelarii Prawa Międzynarodowego BKT. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Niestrudzenie zdobywa doświadczenie prawnicze w świecie biznesu zarówno w Polsce jak i za granicą. Pasjonatka spraw międzynarodowych. Posiada ogromne doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych. Przez wiele lat doradzała organom Spółek pracując wewnątrz korporacji jako prawnik in house. Praca ta nauczyła ją biznesowego podejścia do wykonywanego zawodu. Doradzając klientom stara się zawsze dostrzec biznesowy cel przyświecający podmiotom prowadzącym działalność z ukierunkowaniem na zysk. Z uwagi na biegłą znajomość języka niemieckiego wyspecjalizowała się w doradztwie prawnym na rzecz niemieckojęzycznych przedsiębiorstw szczególnie w zakresie spraw transgranicznych. Wpisana na Listę Radców Prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

Agenda:

– Ochrona danych osobowych i RODO w międzynarodowym e-commerce.

– Zasady ochrony danych osobowych na różnych rynkach ze szczególnym uwzględnieniem UE.

– Wymogi związane z przetwarzaniem danych i polityką prywatności.

– Regulacje płatności elektronicznych i bezpieczeństwo transakcji.

– Przegląd regulacji dotyczących płatności elektronicznych.

– Strategie związane z bezpieczeństwem transakcji i ochroną danych finansowych.

– Logistyka i dostawy w międzynarodowym e-commerce.

– Procesy logistyczne w sprzedaży międzynarodowej.

– Wymogi dotyczące dostaw, zwrotów i śledzenia przesyłek.

– Umowy w międzynarodowym e-commerce.

– Zawieranie umów z platformami sprzedażowymi, dostawcami, kontrahentami.

– Regulacje dotyczące reklamy i konkurencji, analiza ryzyka związana z przestrzeganiem przepisów antymonopolowych.

– Zgodność ze standardami produktów, znakami CE, informacjami na etykietach.

– Pytania i odpowiedzi.

– Sesja otwarta na pytania uczestników i dyskusję.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://invest-park.com.pl/events/27577/.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty