https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nie tylko sport

– Zapraszam do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Słonecznej 1A w Szczawnie-Zdroju na mecz Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach. 3 marca 2024 r. od godz. 17.30 Górnik Toyota Wałbrzych będzie podejmował IKS 2017 Poznań. Wstęp jest bezpłatny. A przed nami w tym roku wiele wydarzeń – zapowiada Tomasz Durajczyk, dyrektor MOSiR w Szczawnie – Zdroju.

 – Już w dniach 1-3 marca w naszej hali zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Młodzików. W maju czeka nas kolejne spotkanie z tą dyscypliną, bo w dniach 9 -12.05 będziemy organizatorem turnieju w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Tenisie Stołowym. Z kolei 25 maja zorganizujemy finał Turnieju Siatkówki Kinder Volley. Biegaczy zapraszam 27 lipca na nasz Festiwal Biegowy pod Chełmcem, a w sierpniu powróci na Słoneczna Polanę nasza sztandarowa impreza, czyli Puchar Świata i Mistrzostwa Polski w fourcrossie. Słoneczna Polana będzie także miejscem, w którym 21 września spotkają się uczestnicy zawodów kolarskich w ramach Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej – wylicza Tomasz Durajczyk, który przez 15 lat pracował w OSiR Wałbrzych i Aqua-Zdrój, a od kilku lat kieruje szczawieńskim ośrodkiem i ma doświadczenie w organizacji imprez nie tylko sportowych. Stąd w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez szczawieński OSiR są także: Festiwal Kwiatów, który odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia w hala przy ul. Słonecznej; Mistrzostwa Polski w Tańcach – Hip-Hop, zaplanowane w dniach 7-9 czerwca w hali na ul. Słonecznej oraz Festiwal Baniek Mydlanych, który odbędzie się 23 czerwca na Słonecznej Polanie.

 – Staramy się aktywizować mieszkańców Szczawna-Zdroju w różny sposób. Między innymi organizując zawody i zajęcia pływackie w pływalni Delfinek, czy zakładając na śniegu na Wzgórzu Gedymina ślad dla osób biegających na nartach. Niestety, zima ostatnimi czasy nas nie rozpieszcza, a marzy mi się także powrót do kalendarza imprez w naszym regionie narciarskiego Biegu Gwarków – dodaje Tomasz Durajczyk.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty