https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza: Summer Guitar Festival 2024

Rozpoczęły się zapisy na Summer Guitar Festival 2024, który odbędzie się 14-21 lipca 2024 w Krzyżowej koło Świdnicy.

Summer Guitar Festival odbywa się w malowniczym kompleksie pałacowym w Krzyżowej nieprzerwanie od 2001 r. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym wydarzenia jest znakomity wrocławski gitarzysta i wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – prof. Krzysztof Pełech.

Festiwal obejmuje zajęcia indywidualne i grupowe, konkursy gitarowe, koncerty, wykłady oraz prezentacje instrumentów, adresowane do wszystkich miłośników gry na gitarze – od amatorów po profesjonalnych, doświadczonych już muzyków. Co roku do prowadzenia zajęć i wykładów zapraszani są uznani muzycy z Polski i zagranicy, reprezentujący różne style muzyczne oraz różne ośrodki dydaktyczne. W tym roku wykładowcami kursu będą: Magdalena Czwojda (Polska), Mateusz Kowalski (Polska), Marek Napiórkowski (Polska), Marcin Chiliński (Polska), Robert Horna (Polska), Andrzej Olewiński (Polska), Marek Pasieczny (Polska, UK), Krzysztof Pełech (Polska), Stefan Schmidt (Niemcy), Vladislav Bláha (Czechy), Tanya Drobysh (Czechy/Białoruś).

Festiwal to idealne miejsce zarówno dla uczniów i studentów chcących doskonalić swoje gitarowe umiejętności, jak również tych, którzy chcieliby uczestniczyć w koncertach i wykładach jako obserwatorzy. Cechą szczególną tych cieszących się dużą popularnością kursów jest ich swobodny charakter oraz przyjazna atmosfera. Organizatorzy Summer Guitar Festival, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, zapewniają wszystkim uczestnikom nie tylko bogaty program kulturalny, lecz również bezpieczne i komfortowe warunki pobytu podczas kursu.

 – Zapraszamy do udziału w Summer Guitar Festival dzieci i dorosłych, uczniów i studentów, początkujących i zaawansowanych. Słowem – wszystkich, którzy czują, że gitara to instrument właśnie dla nich! Formularz zgłoszenia dostępny jest na oficjalnej stronie festiwalu: www.guitarfestival.okis.pl – zachęcają organizatorzy festiwalu w Krzyżowej.

(JP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty