– Po wieloletnich protestach jedlińskiego samorządu, po petycji ponad tysiąca mieszkańców, po zmianie kilku prezesów, po zmianie nastawienia Samorządu Województwa Dolnośląskiego, dla części uzdrowiskowej Jedliny-Zdroju zabłysło światełko nadziei – mówi Leszek Orpel, Burmistrz Jedliny-Zdroju.
– Za kilka miesięcy zostanie ponownie otwarty Zakład Przyrodo-Leczniczy w Domu Zdrojowym. W porozumieniu samorządu miasta, samorządu województwa i spółki Uzdrowisko Szczawno – Jedlina, zostanie wyremontowany Dom Zdrojowy i będzie kontynuowany remont szpitala Teresa II. Łącznie planowane wydatki w jedlińskim uzdrowisku mają wynieść około 5 mln zł. Od miesiąca jest także nowy właściciel Warszawianki, w której mają powstać kolejne miejsca noclegowe, a po kilkuletnich staraniach urzędu miasta, komornik sądowy sprzedał obiekt po byłym kinie nowemu inwestorowi i jest szansa, że w przeciągu najbliższych miesięcy – zgodnie z procedurami – przestrzeń przy Parku Zdrojowym znacznie się poprawi – mówi Leszek Orpel.
Gmina Jedlina – Zdrój zrealizuje także kolejną inwestycje drogową.
– Będziemy budować rondo na skrzyżowaniu ulic Kłodzkiej i Chrobrego. Ta inwestycja znacząco poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu. Wygraliśmy konkurs na dofinansowanie tej inwestycji w wysokości 4,5 mln zł oraz zawrzemy porozumienie z zarządcą drogi –Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei – w sprawie przeprowadzenia tej inwestycji w latach 2024/2025. Środki finansowe są już zapisane w budżecie miasta Jedlina-Zdrój – dodaje burmistrz.
(RED)