https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza: Salon zimowy – oprowadzanie kuratorsko-autorskie

16 lutego 2024 r., o godz. 18.00 w Galerii FOTO-GEN OKiS przy pl. bpa Nankiera 8 we Wrocławiu odbędzie się oprowadzanie kuratorsko-autorskie po wystawie „Salonie zimowym”. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

 „Salon zimowy” to zaaranżowana na potrzeby wystawy przestrzeń Galerii Foto-Gen OKiS, w której artyści Agnieszka Jarząb i Maciek Bączyk, założyciele kinoMANUAL, za pomocą analogowych rzutników, projektorów, taśm, magnetofonów i głośników przenoszą widza w swój świat – pełen barw, ciepła, światła, dźwięków, świat miękki i przyjazny. Można się w nim na chwilę zatrzymać, otulić, odpocząć od chłodu i szarości.

Oprowadzanie będzie spotkaniem z twórcami i okazją do wysłuchania o ich projektach i pracy nad instalacjami począwszy od powstania pomysłu i koncepcji do finałowego etapu prezentacji gotowych obiektów. Moderatorem spotkania będzie pomysłodawca i kurator wystawy, Paweł Bąkowski. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Więcej o wystawie na https://fotogen.okis.pl/wystawy/.

kinoMANUAL to mały, niezależny dom produkcji audiowizualnej nastawiony na eksperymentowanie z ruchomym obrazem i dźwiękiem, eksploruje głównie techniki animacji analogowej, takie jak ręcznie rysowane, wycinane lub kino bezpośrednie. Korzystając z dotykowego kontaktu z filmem i samym procesem produkcyjnym, tworzą filmy i obiekty, które korespondują z bogatą tradycją ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej i kina eksperymentalnego (http://kinomanual.pl/).

Organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

(JP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty