https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rozmawiali o strażakach i sołtysach

5 lutego 2024 r. w Urzędzie Gminy Marciszów odbyło się spotkanie samorządowców z powiatu kamiennogórskiego z przedstawicielami Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kamiennej Górze. Wcześniej Marciszów odwiedziła posłanka na Sejm RP Iwona Krawczyk.

W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyli: Starosta Powiatu Kamiennogórskiego Jarosław Gęborys, Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz, Wójt Gminy Kamienna Góra Patryk Straus, Wójt Gminy Marciszów Wiesław Cepielik oraz wiceprezesi Zarządu Powiatowego ZOSP RP – Jerzy Skiba i Ryszard Migdalski.

– Rozmawialiśmy o organizacji Powiatowego Dnia Strażaka, który odbędzie się w tym roku w mieście Kamienna Góra. Poruszyliśmy także tematy dotyczące funkcjonowania ochotniczych straży pożarnych w powiecie kamiennogórskim oraz zdecydowaliśmy o podniesieniu stawek ekwiwalentu dla strażaków ochotników. Kilka lat temu została przyjęta zasada, że stawki dla strażaków będą w każdej gminie równe i co dwa lata będą waloryzowane. W związku z tym wspólnie podjęliśmy decyzję o podniesieniu ekwiwalentu. Na ten moment w Gminie Lubawka, Gminie Marciszów oraz Gminie Kamienna Góra trwają prace nad projektami uchwał, aby wyższe stawki weszły w życie od II kwartału tego roku, czyli od kwietnia – relacjonuje Wiesław Cepielik.

Z kolei spotkanie robocze posłanki na Sejm RP Iwony Krawczyk z wójtem Wiesławem Cepielikiem dotyczyło sytuacji Gminy Marciszów i potrzeb jej mieszkańców.

– To, że sprawy mieszkańców powiatu kamiennogórskiego nie są obojętne naszej parlamentarzystce Iwonie Krawczyk, wiemy z jej licznych wystąpień na mównicy sejmowej. Niedawno posłanka zabrała bardzo ważny głos w sprawie pokrzywdzonych sołtysów z Gminy Marciszów, którzy padli ofiarą niedoskonałości systemu dopłat emerytalnych za sprawowanie mandatu sołtysa w dwóch kadencjach. W imieniu zainteresowanych bardzo dziękuję za ten głos i mam nadzieję na rychłe wprowadzenie zmian, które usuną wadę legislacyjną – mówi wójt Wiesław Cepielik. – Podczas roboczej wizyty w naszym urzędzie omówiliśmy posłanką inne sprawy nurtujące naszych mieszkańców i nasz samorząd. Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie ze strony naszej parlamentarzystki i liczę na kolejne wsparcie.

(AŁ, fot. RelacjeRegionalne.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty