https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza: kinoMANUAL – koncert Piotra Kurka

Zapraszamy na koncert w ramach wystawy „Salon Zimowy” duetu kinoMANUAL, na którym wystąpi Piotr Kurek. Wstęp wolny!

Warszawski muzyk i kompozytor, który w swojej twórczości eksploruje różnorodne podejścia i inspiracje, tworząc hipnotyczną muzykę, w której główną rolę odgrywa brzmienie ludzkiego głosu oraz harmonijne splatanie instrumentów akustycznych i elektronicznych. Jest znany zarówno z solowej działalności artystycznej, jak i udziału w różnych projektach kolaboracyjnych. Jego utwory zostały wydane przez renomowane wytwórnie, takie jak Unsound Festival, Mondoj, Edições CN, Hands In The Dark, Black Sweat Records, Dunno, Sangoplasmo, i inne. Piotr Kurek ma na swoim koncie liczne występy na znaczących festiwalach muzycznych, w tym na Unsound, CTM, OFF, TodaysArt i UH Fest. Ponadto, koncertował zarówno w Polsce, jak i za granicą, biorąc udział w rozległych trasach koncertowych. Jest absolwentem platformy SHAPE oraz programu OneBeat, zorganizowanego przez Bang on a Can’s Found Sound Nation. W ostatnich latach miał również okazję przebywać na rezydencjach artystycznych w EMS w Sztokholmie, Szwecji, oraz w Gyeonggi Creation Center w Ansan, Korei Południowej.

W zeszłym roku Piotr Kurek wydał dwie płyty: „Peach Blossom” w warszawskiej wytwórni Mondoj oraz „Smartwoods” wydany przez festiwal Unsound. „Peach Blossom” to album skoncentrowany na akustycznych i syntezowanych harmoniach wokalnych oraz brzmieniu instrumentów MIDI. „Smartwoods”, z kolei, stanowi fascynujący muzyczny mikst, gdzie nawiązania do muzyki barokowej i eksperymentalnego jazzu, grane na żywo na instrumentach akustycznych, płynnie współistnieją z nowoczesnymi, komputerowymi elementami, tworząc iluzoryczne brzmienie. Obie płyty odbiły się szerokim echem zarówno w Polsce, jak i na świecie, zdobywając entuzjastyczne recenzje, między innymi na stronach Pitchfork, Quietus, Boomkat, a także w magazynie The Wire.

To pierwszy z trzech koncertów w ramach wystawy Salon Zimowy, którą będzie można oglądać do 31.03.2024 r. we wrocławskiej galerii FOTO-GEN. Przed nami także koncerty LOTTO (2.03) i PIN PARK (23.03).

(JP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty