https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Budują mieszkania w Kamiennej Górze

Rozpoczęła się budowa kolejnego domu mieszkalnego w Kamiennej Górze. Prezes kamiennogórskiego TBS Władysław Niemas wspólnie z burmistrzem Kamiennej Góry Januszem Chodasewiczem przekazali wykonawcy plac budowy.

W ciągu dwóch lat w dawnym budynku przędzalni lnu przy ul. Broniewskiego ma powstać 29 mieszkań. TBS zbuduje też obok 3-piętrowy parking dla 108 samochodów. Budowa ma kosztować 16,5 mln zł.

– Miasto Kamienna Góra przekazało na tę inwestycję ponad 5 mln złotych. Pieniądze otrzymaliśmy z Banku Gospodarstwa Krajowego – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

To kolejny dom Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze w ostatnich latach. Na działce przy ul. Staszica od kilkunastu miesięcy trwa budowa budynku z 18 mieszkaniami na wynajem. To także wspólny projekt finansowany przez TBS, miasto Kamienna Góra i dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. Po latach zastoju, w Kamiennej Górze widać ożywienie w zakresie budownictwa mieszkaniowego. W mieście w najbliższym czasie przybędzie około 230 mieszkań komunalnych, Towarzystwa Budownictwa Społecznego i deweloperskich.

(RaŚ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty