https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dolny Śląsk na ferie

Półkolonie w Hydropolis, specjalna edycja nocnego zwiedzania w zamku Książ, malownicze trasy na narty biegowe w Spalonej albo na Polanie Jakuszyckiej, idealne górki na sanki przy schronisku Andrzejówka: „Dolny Śląsk na ferie” to akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, która promuje nasz region jako idealne miejsce na zimowy wypoczynek.

Warsztaty malowania na szkle w Hucie Julia, ferie jeździeckie dla miłośników koni na wrocławskich Partynicach, specjalne pokazy filmowe w kinie DCF czy nocne zwiedzanie zamku Czocha – to przykładowe atrakcje, które zostały przygotowane specjalnie dla najmłodszych na ferie. Nie zabraknie rozrywki dla miłośników sportu, dla tych którzy chcą zdobywać wiedzę czy udoskonalić umiejętności plastyczne. Hydropolis przygotowało turnusy półkolonii o wodnym świecie, gdzie dzieci poznają wielkie odkrycia geograficzne, a w Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju w trakcie warsztatów będzie można własnoręcznie stworzyć niepowtarzalną zabawkę.

– Dolny Śląsk jest regionem dla każdego. Pozwala spędzić wspaniały czas o każdej porze roku. Szczególnie zimą zapraszamy, żeby skorzystać z gór, stoków narciarskich i licznych atrakcji turystycznych. Osobiście polecam wspiąć się na wieże widokowe, z których można podziwiać piękną panoramę regionu, a mamy ich aż 90! – mówi Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Na oficjalnych kanałach Dolnego Śląska codziennie pojawiają się opisy regionalnych atrakcji, które szczególnie wpisują się w zimową tematykę. Listę ofert znajdziecie na stronie: https://dolnyslask.travel/ferie-2024-na-dolnym-slasku/. Akcję wspiera Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

Daj się porwać białemu szaleństwu

– Narciarstwo zjazdowe w Karkonoszach i Izerach: Karpacz, Szklarska Poręba czy Świeradów-Zdrój. Mniej znane stoki w Rudawach Janowickich czy Górach Wałbrzyskich. Czarujące ośrodki w Górach Sowich i na Ziemi Kłodzkiej. Region obfituje w trasy przystosowane zarówno do emocjonujących zjazdów, jak i równinnych przebieżek. Trasy narciarstwa biegowego znajdziemy m.in. na Polanie Jakuszyckiej, w Zieleńcu, Dusznikach-Zdroju czy Spalonej. Dla rodzin polecamy bezpieczne lokalizacje idealne na sanki: górka przy Andrzejówce w Rybnicy Leśnej w Gminie Mieroszów, Przełęcz Jugowska, Polana Maliszewskiego w Jakuszycach. Zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu. Lista ośrodków dostępna jest na stronie dolnyslask.travel – dodaje Krzysztof Maj.

W ferie nie zabraknie spotkań na stokach: w Karpaczu, na Polanie Jakuszyckiej, w Czarnej Górze, Zieleńcu, Świeradowie-Zdroju, gdzie co weekend przedstawiciele dolnośląskich atrakcji spotkają się z mieszkańcami i turystami w ramach wydarzenia Dolnośląska Zima.

Wśród prezentowanych atrakcji znajdą się m.in.: serwujące regionalne potrawy Stawy Milickie, Centrum Nauki Kultury i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu z rozgrzewającą herbatą Barbarą, Kolejkowo z niepowtarzalnym modelem parowozu osobowego OI49, Karkonoskie Tajemnice pełne regionalnych minerałów, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, które zaprezentuje jak prawidłowo chodzić z kijkami, zamek Czocha, kompleks Książ w Wałbrzychu, zamek Grodziec opowiedzą co zrobić by wypoczynek nabrał królewskiego wymiaru.

(UMWD)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty