https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zuzanna Gołębiewska trzecia w mistrzostwach świata

Zuzanna Gołębiewska z Jedliny- Zdroju zdobyła brązowy medal w kategorii do 54 kg w mistrzostwach świata do lat 16 w boksie olimpijskim.

Mistrzostwa świata kadetów w boksie olimpijskim rozgrywane były od 21 listopada do 5 grudnia 2023 r. w stolicy Armenii. W Erywaniu znakomicie spisała się Zuzanna Gołębiewska, która zakończyła turniej na 3 miejscu.

– Jest to moje największe osiągnięcie i mogę z dumą oświadczyć, że jestem brązową medalistką mistrzostw świata kadetów! – cieszy się jedlinianka. – Od 11 do 20.11.2023 r. przebywałam w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu na ostatnim zgrupowaniu przed tym turniejem. Pod okiem trenerów kadry narodowej trenowałam sumiennie, szlifując formę przed zbliżającymi się mistrzostwami. 21.11.2023 r. zameldowaliśmy się w Erywaniu, a swoje walki rozpoczęłam 3 dni po oficjalnym otwarciu. Pierwszą walkę stoczyłam z reprezentantką Mauritiusa, z którą decyzją sędziów wygrałam jednogłośnie 5:0. Druga walka to już było starcie o ćwierćfinał turnieju, w której walczyłam z reprezentantką gospodarzy, również wygrywając jednogłośnie 5:0. W trzeciej walce, której stawką był awans do finału mistrzostw świata, zmierzyłam się z reprezentantką Kazachstanu. Niestety, uległam tej przeciwniczce i musiałam uznać jej wyższość. Chcę podziękować mojemu tacie za poświęcony czas w moje przygotowania, trenerom kadry narodowej za szansę udziału w tak ważnym turnieju i świetne przygotowanie, a kibicom za wsparcie – dodaje Zuzanna Gołębiewska.

(RED, fot. archiwum Z.Gołębiewskiej)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty