https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rekordowy rok KSP Jedlina

– 2023 rok przejdzie do historii jako rekordowy po względem tempa, w jakim nasz klub piął się w górę z 22 miejsca na 4 w Polsce, ogromnej liczby sukcesów w postaci zdobytych tytułów mistrzowskich, wicemistrzowskich i medali, a także pod względem liczby ambitnych przedsięwzięć i wydarzeń – mówi Beata Urbaniak Prezeska Klubu Sportowego Petanque Jedlina-Zdrój.

– Czwarte miejsce naszego klubu w rankingu Polskiej Federacji Petanque to nie tylko efekt zdobytego klubowego mistrzostwa Polski i awansu do II ligi (który wywalczyli: Beata Urbaniak, Kazimierz Urbaniak, Kazimierz Jacak, Hubert Maciejewski, Jerzy Siara, Daniel Siara, Wojciech Krzykała – dop. red), ale też zdobytych tytułów i medalowych pozycji. Piąte miejsce w rankingu zawodników PFP zajął Kazimierz Urbaniak – mistrz Polski weteranów i ćwierćfinalista mistrzostw Europy razem z Kazimierzem Jackiem – wylicza Beata Urbaniak.

Warto przypomnieć, że obaj zdobyli mistrzostwo Polski drugi rok z rzędu, a Kazimierz Jacak uplasował się indywidualnie na 15 pozycji. Dodatkowo Kazimierz Urbaniak zdobył jeszcze wicemistrzostwo Polski mikstów wraz z panią prezes – a prywatnie żoną – Beatą Urbaniak. A 6 miejsce wśród kobiet i 29 (w klasyfikacji open) zajęła Beata Urbaniak – wicemistrzyni Polski mikstów i druga indywidualna wicemistrzyni Polski.

– Aż sześciu zawodników naszego klubu zakończyło sezon 2023 w pierwszej 60-tce rankingu PFP: 5. Kazimierz Urbaniak, 15. Kazimierz Jacak, 28 Hubert Maciejewski, 29 Beata Urbaniak, 40. Jerzy Siara, 58. Kamil Orpel. Kolejni medaliści to: Adam Jacak, Daniel Siara, Dariusz Merchel, Wojciech Krzykała, Aurelia Libecka, Stanisław Piwko, Leszek Tatuśko – wylicza prezeska KSP Jedlina.

Zawodnicy jedlińskiego klubu nie tylko brali udział w turniejach rankingowych oraz mistrzowskich, ale też turniejach międzynarodowych i Centrope Cups. W tym ostatnim w Liblicach półfinalistami zostali Kazimierz Jacak i Adam Jacak (z Georgesem Burtinem z Klub Sportowy Petanque Broen-Karo Dzierżoniów ), a na Centrope Cup w Żywcu ćwierćfinalistami zostali Beata i Kazimierz Urbaniak (z Leszkiem Złotowskim że Śremski Klub Petanque).

– W lipcu nasz małżeński dublet wziął udział w Mundialu w Frejus International Pétanque organizowanym przez Jean Casale, w którym zajął 19 miejsce. Oczywiście najważniejszy w tym roku był wrześniowy start naszych zawodników w mistrzostwach Europy w Albertville. Kazimierz Jacak, Kazimierz Urbaniak (wraz z Leszkiem Złotowskim że Śremu oraz Georgesem Burtinem z Broen Karo) zostali ćwierćfinalistami ME. Do Albertville pojechało aż czterech zawodników naszego klubu, bo oprócz reprezentantów Polski byli to: Beata Urbaniak (jako delegatka PFP) oraz Jerzy Siara (jako coach). Nasz klub był także organizatorem Zimowych Grand Prix Jedliny (styczniowego, lutowego oraz marcowego) oraz listopadowego. W tym roku obchodziliśmy 20-lecie działalności klubu i z tej okazji zorganizowaliśmy w sierpniu dwudniowy Turniej Jubileuszowy Petanque, w którym wzięli udział zawodnicy z Polski oraz z zagranicy. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych gości z Belgii: Didier Fifi , Jente Melis i Cami Weszli. W marcu byliśmy gospodarzami trenerskiego campu, który poprowadził Jean Philippe Soricotti. W szkoleniu wzięło udział dwóch zawodników KSP: Jerzy Siara oraz Kazimierz Urbaniak. Pozostali zawodnicy też trochę skorzystali z obecności francuskiego trenera podczas treningów klubowych. I ostatnie, niezwykle udane przedsięwzięcie, to organizacja stażu – doskonalenia techniki puenty i strzału oraz precyzji oraz taktyki gry, które poprowadzili zagraniczni szkoleniowcy: Jean Casale (coach, dyrektor Frejus International Pétanque) oraz 17-krotny mistrz Hiszpanii Sánchez David. W szkoleniu wzięli udział zawodnicy wielu klubów z Polski, a także naszego klubu: Beata i Kazimierz Urbaniak, Hubert Maciejewski, Darek Merchel, Kamil Orpel, Jerzy Siara oraz Leszek Tatuśko. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali, dobrze nam życzyli i niech dobro do Was wraca z podwójną mocą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z 2023 roku i ufamy, że 2024 rok będzie równie udany, a my w zdrowiu będziemy mogli realizować wszystkie swoje zamierzenia i marzenia – dodaje Beata Urbaniak, która stery w jedlińskim klubie objęła na początku ubiegłego roku.

(BU)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty