https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Udane zakończenie 2023 roku w WSSE „INVEST-PARK”

Ostatnia decyzja w 2023 roku – rzutem na taśmę Radiotechnika Marketing dołączyła do grona inwestorów WSSE „INVEST-PARK”! W ostatni dzień roboczy 2023 roku tę grupę powiększyły również trzy spółki, które zainwestują na Opolszczyźnie.

– Radiotechnika Marketing Sp. z o. o. jest nowoczesnym producentem urządzeń i podzespołów elektronicznych do specjalistycznych zastosowań. Tworzy indywidualne rozwiązania w zakresie projektowania i produkcji: złącz, wiązek kablowych i światłowodowych, systemów zasilania itp. Przez 30 lat funkcjonowania na rynku ugruntowała swoją pozycję solidnego partnera dla kluczowych firm Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz prywatnych przedsiębiorstw polskich i zagranicznych. Nowa inwestycja w wysokości 25,3 mln złotych będzie polegała na rozbudowie istniejącego zakładu produkcyjnego przez budowę dodatkowego budynku produkcyjno – biurowego – wyjaśnia Prezes Zarządu WSSE „INVEST-PARK” Piotr Wojtyczka, który przekazał przedstawicielom nowego inwestora decyzję o wsparciu.

W ostatnim dniu roboczym ubiegłego roku, Prezes Zarządu WSSE „INVEST-PARK” Piotr Wojtyczka spotkał się także z reprezentantami innych spółek, które postanowiły rozwinąć skrzydła.

– Każda z tych decyzji to dodatkowe miejsca pracy i wzrost gospodarczy regionu! Warto zwrócić uwagę na przedsiębiorczość Opolan, bo aż 3 firmy swoje inwestycje planują na Opolszczyźnie. Intersnack Poland to producent orzeszków, chrupek i chipsów pod markami Felix i Przysnacki. W nyskiej fabryce zostaną zmodernizowane linie produkcyjne, dzięki czemu zakład podwoi swoją wydajność. Firma przeznaczy ten cel 126,8 mln złotych. Cukiernia Jaglo zajmuje się wypiekiem tortów, ciast i ciasteczek na różne okazje i bez okazji. W związku z rosnącym zainteresowaniem słodkimi dziełami sztuki, zainwestuje 6,5 mln złotych w rozbudowę zakładu o nową halę, co pozwoli na zwiększenie produkcji. Cukiernia ma obecnie 3 lokalizacje – dwie w Opolu i jedną w pobliskich Źlinicach, gdzie znajduje się również zakład produkcyjny. Corotop od 2000 roku jest synonimem suchych poddaszy i domowego ciepła! W zakładzie w Chrząstowicach produkowane są membrany dachowe, fasadowe, folie paroizolacyjne i akcesoria dachowe. Zainwestowanie 83 mln złotych ma na celu zakup dodatkowego budynku w sąsiednim Ozimku, modernizację sprzętu i przystosowanie powierzchni magazynowej do zwiększonych mocy produkcyjnych. Gratulujemy wszystkim firmom, a sobie życzymy równie dobrego tempa w 2024 roku – podkreśla Piotr Wojtyczka.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty