https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Karnawał w Gminie Walim

Nowy rok w Gminie Walim obfituje w liczne wydarzenia, które organizowane są dla wszystkich grup społecznych.

Noworoczne Kolędowanie w Kole Emerytów i Rencistów w Walimiu było pierwszym noworocznym wydarzeniem zorganizowanym w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Znów rozbrzmiały kolędy oraz życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności na nadchodzący czas. Koło Emerytów i Rencistów w Walimiu spotkało się, by wspólnie z przedstawicielami urzędu gminy, rady gminy, CKiT w Walimiu i Parafii św. Barbary w Walimiu uczcić rozpoczęcie nowego roku.

– A już 20 stycznia zapraszamy do Sali Kinowej Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu na kabaret „Moherowe Berety na Dzień Babci i Dziadka”. Na godzinę 17.00 zapraszamy babcie i dziadków – to będzie Wasz dzień! Wstęp na kabaret jest oczywiście bezpłatny – zachęca Wioletta Sowa, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

28 stycznia, tak jak w całej Polsce i poza jej granicami, Gmina Walim zagra – jak zawsze – w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Z kolei Sołectwo Jugowice zaprasza 3 lutego na zabawę karnawałową, z której dochód zostanie przeznaczony na otwarcie placu zabaw w Jugowicach. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 796 392 888 do 20 stycznia, a liczba miejsc jest ograniczona do 36. Wpisowe kosztuje 50 zł. Zabawa w stylu lat 70-tych rozpocznie sie w Świetlicy Wiejskiej w Jugowicach o godz. 20.00 i potrwa do godz. 4.00.

Na zakończenie tegorocznego karnawału Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu organizuje comber babski pt. „Rozdanie Oscarów”.

– W tym roku zapraszamy razem z Paśnik Family. Bilety na nasz babski comber rozeszły się jak świeże bułeczki. Uwaga! Płatność przyjmujemy tylko do 19.01.2024 r. w CKiT. Brak płatności będzie oznaczało skreślenie z listy uczestników tej wyjątkowej imprezy – przypomina Wioletta Sowa.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty