https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Świetlicowo zaprogramowani

Od marca do listopada 2023 r. młodzi mieszkańcy Gminy Czarny Bór mogli korzystać z szeregu warsztatów i animacji w ramach projektu „Świetlicowo zaprogramowani” dofinansowanego ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Dzięki wsparciu fundacji, w świetlicach wiejskich panowało prawdziwe naukowe szaleństwo i edukacja przez zabawę. W ramach zadania zrealizowane zostały m.in. warsztaty z robotyki. Podczas tych zajęć młodzi adepci informatyki mieli okazję zgłębić wiedzę o kodowaniu, uczyli się tworzyć gry, programować roboty, a nade wszystko rozwijali logiczne i kreatywne myślenie. Odbyły się także warsztaty z animacji poklatkowej, podczas których uczestnicy poznali możliwości własnoręcznego realizowania filmów animowanych metodą poklatkową oraz dowiedzieli się jak w sposób kreatywny i wartościowy wykorzystać możliwości smartfona. A podczas warsztatów młodego naukowca przez zabawę i eksperyment uczestnicy zgłębiali tajniki podstawowych zjawisk fizycznych i chemicznych.

– Projekt „Świetlicowo zaprogramowani” okazał się strzałem w przysłowiową „10” oraz prawdziwie wybuchową mieszanką mechaniki, automatyki, informatyki, animacji poklatkowej i dobrej zabawy z naukami ścisłymi. Były roboty z LEGO kreatywne rozwiązywanie problemów, eksperymenty i super zabawa – podkreśla Katarzyna Bernaś, dyrektor Centrum Kultury+Biblioteka w Czarnym Borze.

(KB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty