https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Marszobieg dla hospicjum

Śnieg i mróz nie przeszkodziły w rozegraniu IV Biegu Mikołajkowego dla Hospicjum w Wałbrzychu. – Choć z powodu dużej ilości śniegu na ulicach musieliśmy skrócić trasę i bieg przekształcić w marsz, to i tak w wydarzeniu wzięło udział około 500 osób – podkreśla Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice i pomysłodawca imprezy.

Ze względu na duże opady śniegu i trudne warunki na trasie, policjanci zabezpieczający niedzielna imprezę rekomendowali skrócenie trasy i zastąpienie biegu wspólnym marszem na dystansie 2500 m. Te niezbędne zmiany nie zniechęciły uczestników. W samo południe około 500 osób wyruszyło z placu przy Hospicjum im. św. Jana Pawła II przy ul. Krasińskiego 8 w Wałbrzychu. Część uczestników imprezy trasę pokonywała marszem, ale byli też tacy, którzy pokonywali ja truchtem, a nawet biegiem. Start poprzedziła wspólna rozgrzewka, którą poprowadziła Beata Urbaniak – wicedyrektorka I LO w Wałbrzychu, prezeska Klubu Sportowego Petanque Jedlina-Zdrój i reprezentantka Wałbrzyskiej Rady Kobiet.

Dochód z wpisowego (uczestnicy przekazywali darowizny), loterii fantowej oraz kiermaszu ciast zostanie przekazany na pomoc podopiecznym wałbrzyskiego hospicjum.

– Kilkaset osób spotkało się w jednym miejscu, by osiągnąć wspólny cel: dać radość tym najbardziej potrzebującym. Wszyscy byli wspaniali! Dziękujemy Wam, że byliście z nami już po raz czwarty – podkreślają Mirosław Lech i Renata Wierzbicka – Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu.

Imprezę zorganizowały: Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, Gmina Stare Bogaczowice, Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach wraz z LKS Unia Bogaczowice i OSP Stare Bogaczowice.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty