https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ambasador Wałbrzycha Wojciech Tumidalski redaktorem naczelnym PAP, a urodzony w Głuszycy Paweł Kostrzewa w zarządzie PAP

Wałbrzyszanin Wojciech Tumidalski został powołany na stanowisko redaktora naczelnego Polskiej Agencji Prasowej. Stanowisko obejmie 1 lutego 2024 r. Wcześniej do zarządu PAP powołany został urodzony w Głuszycy Paweł Kostrzewa.

Wojciech Tumidalski jest absolwentem m.in. I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, a uczył się w tej samej klasie co Tomas Kubat – przez lata związany z programem „Uwaga!” w TVN. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczynał w Radiu Sudety, potem pracował w Radiu Wałbrzych i Rozgłośni Harcerskiej, a w latach 1996 – 2017 w Polskiej Agencji Prasowej (był m.in. korespondentem z Iraku). W 2007 r. przeszedł do dziennika „Rzeczpospolita”, w którym był wiceszefem działu prawnego. W 2010 r. został laureatem Złotej Wagi – nagrody przyznawanej środowiska prawnicze, był także nominowany do nagrody Grand Press.

Jest także muzykiem grupy Zaawansowany Zespół Niespokojnych Nóg, w której gra na gitarze i śpiewa. Zaawansowany Zespół Niespokojnych Nóg wystąpił 1 grudnia 2023 r. podczas Festiwalu Tradycji Górniczych Wałbrzyska Barbórka w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Wojciech Tumidalski jest kolejną osobą z Dolnego Śląska w kierownictwie Polskiej Agencji Prasowej.

– Decyzją Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej, 23 grudnia w skład Zarządu PAP został powołany Paweł Kostrzewa, w minionych pięciu latach zatrudniony w Biurze Rozwoju i Sprzedaży Serwisów PAP – poinformował nowy prezes PAP Marek Błoński.

Paweł Kostrzewa urodził się w Głuszycy, a przez wiele lat był dziennikarzem Polskiego Radia Wrocław, potem przeniósł się do Warszawy i podjął pracę w Programie 3 Polskiego Radia, a potem w Programie 1 Polskiego Radia. Pracował także jako dyrektor Radia Eska Rock i serwisu Stopklatka oraz jako szef działu rozrywki w portalu Onet.

(RED)

Na zdjęciu: Wojciech Tumidalski z ojcem podczas Gali Ambasadorów Wałbrzycha w 2019 r.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty