https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

ZUS dofinansuje zwiększenie bezpieczeństwa pracowników

Wrocławskie przychodnie Dolmed, Amicur oraz wałbrzyski Budosprzęt są na liście firm, które dostaną dofinansowanie z ZUS. W tegorocznym konkursie BHP wzięło udział 161 dolnośląskich firm. Lista nagrodzonych projektów jest już znana. Pieniądze dostanie aż 966 firm w całej Polsce. Łączna kwota przyznanych środków wyniosła około 100 mln zł.

– Cała lista firm dostępna jest na stronie internetowej ZUS: https://bip.zus.pl/konkurs-dofinansowanie-dzialan-platnika-skladek-na-poprawe-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy. Każdy przedsiębiorca może online sprawdzić czy na realizację swojego projektu dostanie od nas pieniądze – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

W tym roku w całej Polsce wpłynęły wnioski od 5 169 firm (w tym 161 z Dolnego Śląska, w 2022 r wniosków było 123), z których 2 705 uzyskało pozytywną kwalifikację. Ostatecznie pieniądze z ZUS dostanie 966 płatników składek. Najwięcej wniosków wpłynęło w województwach wielkopolskim 374, małopolskim 305 i śląskim 302. Dolny Śląsk z 161 wnioskami znalazł się na 6 miejscu pod względem ilości złożonych projektów. Eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy wybrali najbardziej obiecujące projekty, które poprawią warunki pracy. Płatnik składek może otrzymać z ZUS-u nawet do 80 proc. wartości projektu, ale nie więcej niż 300 tys. zł.

(IKM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty