https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Urodziny Wieży na Trójgarbie

– Jak ten czas szybko upływa… I trudno uwierzyć, że wieża za kilka dni minie 5 lat od oddanie do użytku wieży widokowej na Trójgarbie. Z tej okazji organizujemy Rajd Masywem Trójgarbu, aby świętować z naszą jubilatką – mówi Adam Górecki, Wójt Gminy Czarny Bór.

– Na uczestników urodzinowego rajdu, na szczycie Trójgarbu, będzie czekał rozgrzewający poczęstunek. Zapraszamy w sobotę – 30 grudnia. Wyruszamy o godz. 11.00 z boiska sportowego w Witkowie. Mamy również nie lada gratkę dla ceniących sobie aktywny wypoczynek w szybszym tempie, czyli Sylwestrowy II Bieg 12x Trójgarb Charytatywnie (szlakiem niebieskim). Zatem przed nami pożegnanie 2023 roku i powitanie nowego – 2024 roku –w masywie Trójgarbu! – zachęca Adam Górecki.

Przypomnijmy: pod koniec czerwca 2018 roku w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju Gmina Czarny Bór, Gmina Stare Bogaczowice, Gmina Szczawno Zdrój, Fundacja Edukacji Europejskiej oraz Nadleśnictwo Wałbrzych zawarły umowę z Firmą Tatry z Myślenic na realizację zadania „Budowa wieży widokowej na Trójgarbie” w ramach przedsięwzięcia „Ekomuzeum Wokół Trójgarbu – etap II – sposób na ochronę i udostępnianie zasobów przyrodniczych masywu Trójgarbu i Chełmca”. Projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Wykonawca zadania złożył najkorzystniejszą ofertę (1 790 000 zł). Umowa obejmowała budowę stalowej wieży widokowej (wysokość około 27,5 metra, 5 platform widokowych) oraz zagospodarowanie terenu wokół wieży przez montaż małej architektury turystycznej, w tym: 11 wiat turystycznych, 34 stołów z ławkami, 76 tablic informacyjnych, 77 kierunkowskazów, 31 stojaków na rowery, 34 koszy na śmieci.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty