https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ruch wahadłowy na Lubawskiej

Na ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze przez kilka najbliższych tygodni będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Ekipy przebudowujące drogę na zlecenia miasta Kamienna Góra, instalują obecnie elementy kanalizacji burzowej i sieci wodnej. Prawdopodobnie po świętach rozpocznie się montaż dwóch dużych studni.

– Mimo to nie będzie konieczności zamykania przejazdu ul. Lubawską – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Tę kolejną dużą inwestycję drogową w Kamiennej Górze realizuje konsorcjum dwóch firm: COM – D i Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Budowa na ponad 2-kilometrowym odcinku ulicy jest realizowana etapami. Remont rozpoczął się od strony Przedwojowa. Dotychczas został tam wyfrezowany 800-metrowy fragment jezdni i na obu kierunkach jazdy ułożono pierwszą warstwę asfaltu. Teraz drogowcy weszli do zurbanizowanej części Kamiennej Góry.

– Zakres robót obejmuje wymianę nawierzchni, budowę chodników i miejsc parkingowych, w miarę potrzeb zostaną wymienione sieci podziemne: kanalizacja burzowa, sanitarna oraz wodociągowa – dodaje burmistrz Janusz Chodasewicz.

Koszt prac to prawie 12,9 mln zł. Miasto Kamienna Góra uzyskało dotację na tę budowę. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymało prawie 8 mln zł. Prace na ul. Lubawskiej mają zostać zakończone do 27 września 2024 roku.

(RaŚ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty