https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza

Wonka
Film ainspirowany kultową postacią z „Charliego i fabryki czekolady” Roalda Dahla, opowiadający historię młodego Willy’ego Wonki (Timothée Chalamet) – genialnego wynalazcy i producenta czekolady. Za reżyserię odpowiada Paul King (Paddington), a produkcją zajęli się David Heyman (Harry Potter, Fantastyczne zwierzęta) i inni. Film to ekscytujące połączenie magii, muzyki i humoru, ukazujące, jak marzenia mogą zmieniać świat.

REŻYSER Paul King
PREMIERA 15 grudnia 2023
DŁUGOŚĆ 116′
KRAJ USA, 2023

Porwany
Rok 1858, żydowska dzielnica Bolonii. Pod osłoną nocy Gwardia Papieska wdziera się do domu rodziny Mortarów. Na rozkaz kardynała mają zabrać Edgarda, ich siedmioletniego syna, i wysłać do Rzymu. Dziecko zostało w tajemnicy ochrzczone przez swoją opiekunkę, a prawo papieskie jest nieubłagane: musi otrzymać katolickie wychowanie. Zrozpaczeni rodzice Edgarda zrobią wszystko, żeby odzyskać syna. Podejmują walkę, która szybko nabiera wymiaru politycznego. Jednak Kościół i papież nie zgadzają się na zwrot dziecka, chcąc umocnić swoją coraz bardziej słabnącą władzę… Reżyserii podjął się jeden z najwybitniejszych i wielokrotnie nagradzanych włoskich twórców kina Marco Bellocchio, który nie tracąc nic ze swojej gniewnej natury, wciąż tworzy kino spektakularne i mocne.

REŻYSER Marco Bellocchio
PREMIERA 15 grudnia 2023
DŁUGOŚĆ 134′
KRAJ Włochy, Francja, Niemcy, 2023

Chłopi
Film „Chłopi”, ukazujący życie rodziny Borynów i enigmatycznej Jagny w rytmie zmieniających się pór roku i prac rolnych, zdobył owacje publiczności podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto, gdzie miał swoją światową premierę.

Krytycy również nie szczędzili pochwał, szczególnie dla unikatowej animacji malarskiej w reżyserii DK i Hugh Welchmanów, twórców nagrodzonego filmu „Twój Vincent”.

REŻYSER DK Welchman, H. Welchman
PREMIERA 13 października 2023
DŁUGOŚĆ 116′
KRAJ Polska 2023

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty