https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Edukacja przez inspirację

W dniach 24-25 listopada i 1-2 grudnia 2023 roku zostały zorganizowane wyjazdy dla młodzieży szkolnej w ramach tegorocznej edycji programu „Edukacja przez inspirację na lata 2019-2024”, w którym udział bierze 6 gmin powiatu wałbrzyskiego: Boguszów Gorce, Mieroszów, Głuszyca, Stare Bogaczowice, Szczawno Zdrój i Walim.

Program skierowany jest do uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej, którzy wyróżniają się wynikami w nauce, w sporcie, angażują się w przedsięwzięcia na rzecz szkoły lub lokalnej społeczności. Pomysłodawcami projektu są Radni Powiatu Wałbrzyskiego Łukasz Kazek i Ewa Dorosz, wspierani przez Klub Radnych Powiatu Wałbrzyskiego „Dialog Współpraca Działanie”. Przedsięwzięcie sfinansowane zostało ze środków pochodzących z budżetu Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu – w tym roku była to kwota 25 000 złotych, oraz z budżetów gmin biorących udział w projekcie, które dofinansowują projekt kwotą 1000 zł każda.

Podczas tegorocznej edycji 60 uczniów z gmin powiatu wałbrzyskiego odwiedziło Warszawę. W stolicy Polski młodzież zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, poznając historię II Wojny Światowej; obejrzała z bliska murawę, szatnie, a nawet zasiadła w fotelu trenera na Stadionie PGE Narodowy; poznała kulisy pracy dziennikarskiej w siedzibie stacji TVN, a także odwiedziła Grób Nieznanego Żołnierza, plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy i pałac prezydencki. Przewodnikiem obu wycieczek był jeden z pomysłodawców projektu Łukasz Kazek – Radny Powiatu Wałbrzyskiego, dziennikarz, przewodnik i poszukiwacz.

(KŻ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty