https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Raz Dwa Trzy w wałbrzyskiej filharmonii

– Zapraszam 16 grudnia 2023 r. o godz. 19.00 do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu na koncert zespołu Raz Dwa Trzy pt. „Człowiek czasami serce otworzy”, w trakcie którego wykonamy piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego – mówi Mirosław Kowalik, kontrabasista zespołu Raz Dwa Trzy.

– Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski posiedli unikatową umiejętność obserwacji ludzkiej potrzeby bycia kochanym. Koncert złożony z piosenek ich autorstwa nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł sztuki. Często – jak to bywa w życiu – przypadkowych sytuacji prowokujących burzliwy wzrost napięcia emocjonalnego przeradzającego się w nagłe, zaskakujące, acz nieuniknione np. zakochanie. Postaci z piosenek potrafią zapaść na „chorobę” miłości tak samo szybko, jak mozolnie i z trudem się odkochiwać. Opisać ulotną wymianę spojrzeń, albo spór między zimnym intelektem, a nagłym porywem serca. Czy to w ogóle możliwe? A. Osiecka i W. Młynarski prawdopodobnie przypuszczali, że nie. Ale jako twórcy niemogący i nieumiejący uwolnić się od wrodzonych talentów wiedzieli, że usiłować trzeba. Opowieść pozornie stara jak świat. „Człowiek czasami serce otworzy…” i dozgonna miłość, albo pasmo uczuciowych nieszczęść gotowe. Albo jedno i drugie – mówi Mirosław Kowalik.

Zespół Raz Dwa Trzy wystąpi w składzie: Adam Nowak – gitara, śpiew; Grzegorz Szwałek – pianino elektryczne, akordeon; Jacek Olejarz – perkusja; Jarek Treliński – gitara elektryczna, akustyczna; Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas oraz gość na stałe: Tadek Kulas – trąbka. Więcej informacji o Raz, Dwa, Trzy znajdziesz na stronie www.zespolrazdwatrzy.pl.

Bilety na koncert zespołu Raz Dwa Trzy w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu można kupić przez stronę https://www.eventim.pl/event/koncert-raz-dwa-trzy-czlowiek-czasami-serce-otworzy-filharmonia-sudecka-16724835/?affiliate=APL.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty